5. Sakarya Peyzaj, Bezek Bitkileri ve Bahçe Sanatları Fuarı, 7-10 Eylül’de düzenlenecek

Sakarya PSB Anatolia Peyzaj, Bezek Bitkileri ve Bahçe Sanatları Fuarı’nın beşincisi, 7-10 Eylül’üstelik Sapanca ilçesinde gerçekleştirilecek.

Kırkpınar mevkisinde hazırlanan 90 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda, 16 ülkeden 220 firma ürünlerini sergileyecek.

Ermiş Duran Parkı’ndaki tanıtım töreninde mütekellim Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Koca, sektörün bildirme şişman berrak hava fuarına tıpkı öğün henüz karı sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Koskocaman, Sakarya’nın coğrafi konumu sebebiyle nebat türü çeşitliliği ve endemizm açısından civar plana çıktığını dile getirerek, “Sakarya’mız ziynet bitkiciliği ve peyzaj sektöründe dahi Türkiye’nin uluslararası kapısı haline geldi. Peyzaj ve süs bitkiciliği sektörünün ilerleyişine paralel olarak fuarımızın gelişigüzel geçen yıl kapsamı ve paydaşlık oranları sakil şekilde artıyor. Sakarya, üretimi, munzam değeri, istihdamı ve dış tecim hacmiyle bu sektöre alnaç veren şehirlerin başında geliyor.” dedi.

Uluslararası fuarın yeni tecim fırsatları bile oluşturacağını kaydeden Mefret, şunları söyledi:

“Katılımcılar, fuar alanı içerisindeki kurumlarla doğrudan iletişim kurma olanağı sağlayacak. Böylece marka bilinirliğini artıracak, yenilikleri tanıyacak, saygınlık sağlayacak ve sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından izlem edecekler. PSB Anatolia, nebat türleri noktasında balaban portföyün yanı sıra, peyzaj ekipmanları ve makineleri konusunda yoğunlaşan katılımcıları de yegâne noktada buluşturacaktır. Fuarın gerçekleşmesine yardım sunanlara teşekkürname ediyoruz.”

“Fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek”

Sakarya Tecim ve Uran Odası (SATSO) Umumi Heyet Başkanı Akgün Altuğ dahi sektörün seçkin geçen dolaşma kentte kalitesinin arttığını, istihdama şanlı ulama sunduğunu kaydetti.

Fuarın hayırlı olmasını dileyen Altuğ, “Bezgi bitkiciliği, fideden nihai ürüne kadar güç anlamda benzeri devir haline geldi. Istihsal açısından rastgele problemimiz bulunmayan. Seçkin geçen çevrim nitelik artıyor, istihdam çoğalıyor. Ürünün pazarlanması anlamında da bu fuar oldukça cesim. Benzeri zamanda bu fuar, Sakarya’yı sektörün üssü haline getirecek.” diye konuştu.

Sakarya Orman Nahiye Müdürü Ziya Polat ise Sakarya’nın peyzaj ve bezen bitkiciliğinde isminden alay edilen ayrımsız site olduğunu belirterek, “Orman Mıntıka Müdürlüğü kendisine fuarın başlangıcından bu yana hem ortaklık sağlıyor hem de emek veriyoruz. Fuarımızın şehrimize, ülkemize ve sektörümüze yardım sağlamasını diliyorum.” dedi.Share: