62 yaşında 9’uncu üniversitesini okuyor

Elazığ’da 62 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, 40 yaşında gine başladığı kıraat hevesiyle 22 yılda 7 üniversite bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi toplum bilimi 2. dershane öğrencisi olan Yalınkılıç, serencam yapılan Faziletli Talim Kurumları Sınavında (YKS) aldığı puanla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Monitör ve Beyaz Perde Bölümünü kazandı.

Elazığ’üstelik ikamet eden ve Devlet Gelgel Meydanları İşletmesinde beceri personel namına görev özne 2 çocuk babası Abdullah Yalınkılıç, 1978 yılında darülfünun sınavına girip kazandı fakat aynı yıl memurluğu kazanması dolayısıyla hareket hayatını yeğleme etti. Okuma hevesi zarfında fariza artan Yalınkılıç, 40 yaşında gine darülfünun sınavına girerek eğitim bilimi hayatına yine atıldı. 2000 yılından itibaren halkla ilgiler, işletme, sınai özişler, elektronik teknolojisi, turizm ve yolculuk ile doğruluk bölümlerini mütemmim 62 Yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, son kendisine Tunceli Munzur Üniversitesi Pertek Sakine Tüvana Patika Yüksekokulu Kılgısal İngilizce ve Çevirmenlik Bölümünü başarıyla tamamladı. Halen Küçük Asya Üniversitesi toplum bilimi 2. dershane öğrencisi olan Yalınkılıç, akıbet yapılan Erdemli Öğretim Kurumları Sınavında aldığı puanla Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Monitör ve Beyaz Perde Bölümünü kazandı. 22 yılda 7 üniversite tüketici ve tıpkı anda 2 darülfünun okumaya devam Yalınkılıç, akıbet nefesine kadar eğitime bitmeme edeceğini söyledi.

“Çocuğum yaşındaki tıpkı hocadan ders ahzetmek haddinden fazla sunturlu benzeri duygu”

Kıraat serüvenini anlatan 62 yaşındaki Abdullah Yalınkılıç, “Kendimi bildim bileli okuyorum. Okumaya çokça hevesliyim. İlk namına halkla münasebat bölümünü bitirdim. Henüz bilahare pres, endüstriyel özişler, elektronik teknolojisi, turizm ve gezi hizmetleri, türe, İngilizce tercümanlık bölümlerini bitirdim. Şuanda ise berrak öğretim toplum bilimi okuyorum ve bu yıl da 2020 yılında Fırat Üniversitesi Radyo, Monitör ve Beyaz Perde Bölümüne yerleştim. Bu sene ikisini gelişigüzel okuyacağım. İki tanesini okuyorum 7 devam bölümden üstelik mezun oldum. Şuan dokuzuncu üniversitem oluyor. Okumanın yaşı namevcut. Kavramak insanı zihayat ve işlek miktar, okuyan insanın beyni genç kalır. Ego okumanın haddinden fazla faydasını gördüm ve görmeye bitmeme ediyorum. Herkesin benzeri hobisi ve sevdiği benzeri şey vardır köle bunu ayrımsız hobi yerine görüyorum. Seviyorum okumayı gelişigüzel zaman bakir ayrımsız husus öğreniyorum. Geceleyin uykudan uyanıp sözlüğe baktığım kelimeler oluyor. Kafama takılan sorular olunca kalkıp araştırıyorum. Inanmak haddinden fazla iyice, değme dönme bakir tıpkısı husus öğreniyorum. Ömrüm yettiği müddetçe sonuna büyüklüğünde okumayı düşünüyorum. Benim çocuğum yaşındaki kişilerle ders görmem haddinden fazla büyük ayrımsız görüngü değil adam gelişigüzel ahit küçüklerle tıpkısı ortamı paylaşabilir. Ancak çocuğum yaşındaki benzeri hocadan öğüt kabul etmek çokça güzelce bir duygu. Bu bilginin gücünü gösteriyor bilgelik seçkin şeydir eğer bilginiz varsa ve bilgiliyseniz. Sizden ne büyüklüğünde iri yahut süfli olursa ve hangi kadar varlıklı olursa olsun sizin onun bilgisi karşısında eğilmeniz geçişsiz. Dolayısıyla sanmak haddinden fazla kocaman. Hocalarımın birçoğu benim çocuğum yaşında olabilirler ancak benim onlara saygım sonsuzdur zira bilgiye istinkâf etmek duyuyorum. Işlemek genişlik güzel öz. Öğrencilere şöyle tıpkı felsefi ayrımsız sözüm var. 6 ay ile 60 yılı satın alabilirsiniz. Bu şöyle darülfünun sınavına ve derslerinize 6 kamer haddinden fazla ekti çalışın 60 yılınız ihtimal birlikte ömrünüzü kurtaracak yere girersiniz. Bundan henüz sunturlu tıpkı tecim olamaz. Ailemin haddinden fazla iri desteği var. İnsanların bile düşünceleri değişik ayrımlı olabiliyor. Genellikle takdirle karşılanıyorum” dedi. – ELAZIĞ

Share: