ABD’nin koruduğu Miçotakis tahriklerine Türkçe bitmeme etti: Dayılık bulunmayan

Ege’de gerilim dönem geçtikçe artıyor. Palikarya kuvvetlerinin Ege’deki adaları silahlandırması, ABD’nin ülkelerindeki üslerin sayısını arttırmasına izin vermesi ve serencam adına ticari benzeri gemiye arsıulusal sularda taciz ateşi açılması gözleri bölgeye tıpkı öğün daha çevirdi.

MİÇOTAKİS TÜRKİYE’YE NIYET VERMEYE KALKTI

Reisicumhur Erdoğan’ın ” İzmir’i unutma Yunanistan. Bir gece ansızın gelebilir” sözleri sonrasında lüzum Palikarya hükümeti icap ise Palikarya basını balaban tırsmak yaşadı. Ettikleri ihlalleri görmeyen ve düşmancasına tutuma cebin uyuşmaz açıklamalarda bulunan Yunanistan’da Başvekil Miçotakis’in gündeminde yaşanan gerilim vardı.

KÜSTAH “HAYIR” YANITI

Miçotakis katıldığı bir programda ülkesinin planlaması ile ilgilendiren açıklamalarda bulunurken Reisicumhur Erdoğan ve Türkiye’ye akil vermeye kalktı. Miçotakis, Erdoğan’ın sözlerine karşı ‘Hayır’ ifadesini kullanırken Türkçe cevap verdi.

TÜRKÇE ÖĞRENDİ

“Kayırıcılık namevcut” sözlerini kullanan Miçotakis’in videosu sosyal medyada bir anda ruzname oldu. Sosyal medya kullanıcıları “Cumhur Reisi Erdoğan’ın çıkışı Yunan başbakana Türkçe öğrettirdi” yorumunda bulundu.Share: