Adana haberi | Vekil Kasapoğlu, Adana’da “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa bağlı yurtlara 1200 dümen personeli alınacağını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, YANLIŞSIZ Öğür’den kâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DÜRÜST Tümen Adana İl Başkanlığınca aynı otelde planlı “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programına katılma etti.

Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, vekillik adına kısaca 70 bin şahsiyet ayrımsız sülale olduklarını söyledi.

7 zaman 24 saat, gençlerin gelişigüzel işinin ortamında olma anlayışıyla katılımcılık ruhuyla yollarına devam ettiklerini aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Ben bu vesileyle buradan tıpkı duyuruyu paylaşacağım. Dedim ya 70 bin yabanlık tıpkı aileyiz. Yurtlarıyla, kamplarıyla, bilgisizlik merkezleriyle, binlerce spor tesisiyle ve metanetli haddinden fazla bakım alanıyla gençlerimizin yanındayız. Biliyorsunuz bundan 3 hafta geçmiş 105 eskimemiş dar binasını Ankara’da hizmete açtık. Yeni inşaatlarımız, kullanılmamış çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da, Türkiye’nin yer eskimemiş yurtlarını hizmete açacağız. Onların müjdesini vereyim. Bu alanda tabii kim ailemizi, yeni arkadaşlarımızla ihya gerekliliğimiz var. Ailemize kullanılmamış heyecanlar, bakir motivasyonlar taşıyan arkadaşlarımızı katarak bu heyecanı büyütüyoruz. Ben bugün bu bağlamda hizmete aldığımız bakir yurtlarımız için 1200 yıpranmamış sınırlı yönetim personeli alacağımızın müjdesini sarılmak istiyorum. Gelgel ilanımıza ilişkin detaylar bu akşam Resmi Gazete’de yayınlanacak. Buna müracaat etmek isteyen vatandaşlarımız e-Kerem kariyer kapısı üzerinden başvurularını yapabilecekler. Ben bu vesileyle cemi adaylarımıza güzel, güzel benzeri süreç talep ediyorum. İnşallah rastgele biri bu anlamdaki süreçleri başarıyla tamamlarlar ve ailemize katılma noktasında tüvana tıpkı etap atarlar.”

(Sürecek)

Share: