AFAD’dan 10 ile sağlam yağış uyarısı! Gündüz birlikte anlaşılan

AFAD Kıran ve Acil Buut Dalavere Merkezi (AADYM), sağlam yağışlara alın; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine ikaz mesajı gönderdi.

YARIN SABAHLEYIN SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD tarafından gönderilen uyarıda, sağlam yağışın tevessül tarihine ait üstelik bilgi verildi. Buna göre yağışın sabah saatlerinden itibaren aktif olacağı rapor edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken tedbir alması gerektiğini altı çizildi.

AKOM’DAN DAHI UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Facia ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe kadar aktif olması muhtemel boğanak yağışa alın müdebbir olunması gerektiği anlatım edildi.

“3 EYLÜL’E KADAR DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren kayran meydan akva yağış ve bikarar hava etkisini yeniden gösterecek. AKOM, İstanbul iklim geneli üzere 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Ilkgüz Cumartesi gününe kadar vatandaşları herhangi bir ihtimale cebin titiz olmaları ve yapılan uyarıları izlem etmeleri yerine uyardı.Share: