Akciğer kanserine yakalanan Bergüzar Çağlayan, 4,5 saatlik ameliyat sonrası taburcu oldu

Geçtiğimiz günlerde içtimai medya hesabından akciğerinde benzeri kütle tayin edildiğini söyleyen liyakatli çekimci Hediye Edvar, 4,5 saat süren benzeri ameliyat geçirdi. Hastanedeki tedavisi tamamlanan ünlü benibeşer, yaşadıklarını anlattı.

“ER TEŞHİS SAHN KURTARIYORMUŞ”

Yaşadığı afiyet sürecine dair matbuat mensuplarına açıklamalarda mevcut Çağlar, mart ayında yaptırdığı kontrollerde henüz evvel 3 milim olan kitlenin 16 milimetreye çıktığını öğrendiğini söyledi. Bu sonuçla amansız hastalık sürecinin başladığını dile getiren Edvar, şöyle konuştu: “Sıradan erken teşhis maltalik kurtarıyormuş. 6 kamer sonradan gelmiş olsam ihtimal ayrımlı tıpkısı tablo olacaktı. Hocalarımızın dikkati çok önemliydi. Görecek günümüz, araç ekmeğimiz varmış. On Paralık korkmadım ve aklıma ölmek gelmedi fakat dağ çekmekten korktum. Başkasının başına gelince ‘ölecek’ diyoruz ama insanın kişi başına gelince öyle olmuyormuş. Aheste bakımda evire çevire anılarım oldu. Akla Yatkın kararın, teşhisi koyan ekibe teslim oluşmak olduğuna değişmeyen verdim.”

“HOCALARIMIZIN ŞİFALI ELLERİNDE TEDAVİYİ TAMAMLADIK”

Ciğer Hastalıkları Uzmanı Doktor Merda Erdemir Işık ise röntgende görülmesi ağırlık aynı lokasyonda olan siktirici boyutlu ayrımsız kitleyi tomografide belirleme ettiklerini söyledi. Tetkiklerin arkası sıra muktezi tedavilere başladıklarını tabir eden Işık, “Çok tınlamalı davrandı bize, ne dersek adına getirdi. Hocalarımızın şifalı ellerinde hem tanı hem dahi otama sürecini tamamlamış olduk” ifadelerini kullandı.

“ÖDÜL EŞ ARTIK SİGARAYI BIRAKACAK”

Sine Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mutlak Samancılar üstelik bu tür vakalarda erken teşhisin cesim olduğunu dile getirdi. Ameliyatı ilişkin yöntemle yaptıklarını vurgulayan Samancılar, “Kendisi gayet dolgunca. Armağan As artık sigarayı bırakacak. Akciğer kapasitesinin çarkıt halini alması tıpkısı müddet devir takanak. Genişlik kebir madde sigara. Akciğer kondisyonunu koruması üzere çok şanlı, hele faaliyetler sonrası. Ona özen edeceğine eminiz” diye konuştu.

“AMELİYATI KAPALI YAPTIK, YARALARI ELAN TEZ İYİLEŞECEK”

Ahşa Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mübarek Turhan ise Ödül Edvar’birlikte er mertebe akciğer tümörü saptadıklarını tabir etti. Hastanın ak kan bezleri sonuçlarının saf geldiğini nâkil Turhan, “Ameliyatı sınırlı yaptık, hem çokça er ayağa kalkmış oldu, yaraları daha tez iyileşecek, günce hayata elan çabuk katılacak. Bu ameliyattan başarı beklentimiz en er evrede haddinden fazla daha efdal. O yüzden mutluyuz. Umarım daha çok dosdoğru yerine hayatına bitmeme edecek” şeklinde konuştu.

Share: