Akıbet dakika haberi… Metrukiyet aşamasındaki karısını öldüren sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Ankara’bile metrukiyet aşamasındaki eşi 29 yaşındaki Gülsüm Kuyar’ı fariza yaptığı okulda öldüren Mehmet Kuyar karşı ağırlaştırılmış müebbet hapishane rica edildi.

Ankara Garp 3. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, vakfedilmiş sanık Kuyar, maktulün ailesi ve yan avukatları katıldı.

Mahkeme başkanı, geçmiş oturum alınan duruluk kararların gereğinin yapıldığını belirtti, ardından anne karşı mütalaasını sunması için savcıya meze verdi.

Mütalaada, fenomen tarihinde sanığın, eşinin fariza yaptığı okula her an kendisiyle tartıştığı belirtildi.

Hizmetli odasına giren Gülsüm Kuyar’ın arkasından can giren sanığın, baskı kullanarak kadının telefon ve cesaret kartını aldıktan sonraları bıçakla saldırdığı rapor edilen mütalaada, “Sanık, 7’si tek başına bayıltan nitelikte bütün 9 bıçak darbesi aksetmek kanalıyla Gülsüm’ü öldürdükten bilahare görüngü yerinden elinde poşetle kaçmıştır. Antrparantez maktulün itimat kartıyla tıpkı dönüş masraf yaptığı görülmüştür.” bilgisine kayran verildi.

Bu kapsamda sanığın, “eşe alın bilerek öldürme”, “yağma” ve “kredi kartının sellemehüsselam kullanılması dolayısıyla yarar mizan” suçlarından “ağırlaştırılmış müebbet” ve 13 yıldan 21 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Yağmadan cürüm duyurusu

Mütalaaya alın söz kayran maznun Kuyar, adaletin yerini bulacağına inandığını söyledi.

Gülsüm Kuyar’ın annesi Fatma Enerjik üstelik sanığın yeryüzü tehlikeli şekilde cezalandırılması gerektiğini belirtti. Cet Hüseyin Çevik ise “Benim bir tane çocuğum vardı onu da elimden aldı, türe ettiği cezanın verilmesini istiyorum.” dedi.

Beyanların arkası sıra vuzuh kararını açıklayan mahkeme, sanık Kuyar üzerine ayrıca “silahlı plaçka” suçundan başsavcılığa suç duyurusunda bulunulmasına değişmeyen verdi.

Sanığın tutukluluğunun devamına hükmeden duruşma, duruşmayı erteledi.

Share: