Alçak tonajlı araçlara sıkı denetim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kurallara münasebetsiz ciddi tonajlı araç ve hisse senedi makinelerine müteveccih denetim yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Büyükşehir Belediyesi Polis Trafik Şube Müdürlüğü ile İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Bakı Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, yollarda mütezayit hafriyat tırı ve kamyonları, beton mikserleri ile inşaat malzemesi haiz degaje dorseli tırlara yönelik denetimleri yavaş şekilde sürdürüyor.

Zabıta Trafik Idarehane Müdürlüğü, vatandaşlardan mevrut şikayetler üstüne denetimlerini sıklaştırdı. Kent merkezinde çalışan ağır tonajlı hafriyat kamyonları, beton mikseri kadar araçları denetleyen gidiş geliş zabıta ekipleri, brandası olmadan kazı, mıcır taşıyarak kasaba kirliliğine öğün açan ve trafik güvenliğini zora sokan araçlara cezai işlem uyguladı. Ekipler, yapılan kontrollerde şehir içi antre izin belgesi olmadan elektrik yürüteç 25 yoğun tonajlı araca ukubet kesti. Polis Daire Başkanlığı, site genelinde yaptığı teftiş ve çalışmaları aralıksız sürdürecek. – DİYARBAKIR

Share: