Allahsız babanın döverek öldürdüğü 3 yaşındaki oğluna tensel istismarda bulunduğu raporlara yansıdı

Ankara’nın Altındağ ilçesinde 3 yaşındaki oğlu Kırat Gezer’i öldürdüğü sav edilen Değer Gezer, bilge karşısına bundan sonra. Ankara 34. Yavaş Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya mevkuf sanık Gezer, yakınları ve taraf avukatları ile Kut Hoca Yavru İstismarı ile Savaş Derneği temsilcileri katıldı. Mahkeme başkanı, iddianamedeki suçlamaları hatırlattıktan bilahare defans yapması için sanığa bayram verdi.

“BABA SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ”

Oğlu Fehamet’i öldürmeye müteveccih aynı eyleminin olmadığını, çocuğu “eğitmek” üzere ara sıra tokat attığını söyleyen Gezer, “Haysiyet hayatını kaybetmeden ilk düşerek kafasını çarpmıştı, sabah saatlerinde ise fenalaştı.” dedi.

Bedel’in eşeysel istismara uğradığına ilgilendiren Adli Tababet Kurumu raporundaki detayların hatırlatılması konusunda sanık Gezer, kaşıntısının geçmesi amacıyla çocuğun vücuduna krem sürdüğünü, muzlim yerlerinde kendisine ilgili DNA örneklerinin bu şekilde mülemma olabileceğini iddia etti.

“SANIK 3 YAŞINDAKİ KADİR’İ CİNSEL İSTİSMARA UĞRATMIŞ”

Sanık savunmasına cebin beyanda mevcut Feyiz Hoca Çocuk İstismarı ile Uğraş Derneği avukatı Müzeyyen Ruz, raporlara bakarak Kıymetiharbiye’in vücudunun temas bölgesinde keskin izlerinin bulunduğunu, ölüm nedeninin ise ser travmasına sınırlanmış us kanaması olduğunu aktardı. Babadan alınan DNA örnekleri ile çocuğun zımni bölgesindeki sürüntülerin eşleştiğine dikkati calip Güneş, “Bu birlikte gösteriyor kim sanık üç yaşındaki Kıymetiharbiye’i cinsî istismara uğratmış ve sistematik şiddetine bitmeme ederek kafasını duvara, yere vurmuştur. Eder’in minik bedeni canavarca hisle yapılan bu eziyetlere dayanamamıştır. Şifahane personeli, komşular ve sanığın kardeşinin ifadelerinde sanığın, çocuğu daima dövdüğü, çocuğun daim yorgun olduğunu şahit sıfatıyla bildirme etmişlerdir. Sanığın esrar ve alkol bağımlılığının olduğu, metal zımnında cezaevinde yattığı bilinmektedir.”

SEVGILI 22 ARALIK’A ERTELENDİ

Diğer müşteki avukatları da sanığın arka sınırdan cezalandırılmasını istek etti. Beyanların peşi sıra aleniyet kararını açıklanan duruşma, nakıs hususların giderilmesi ve tanıkların dinlenilmesi için duruşmayı 22 Aralık’a erteledi. Duruşmanın peşi sıra Saadet Sarıklı Yavru İstismarı ile Savaşım Derneği temsilcileri Ankara Adliyesinin önünde basın açıklaması yaparak bala şiddetine dikkati çekti.

İDDİANAME

İddianameye göre sanık Saygınlık Gezer, 17 Mayıs’ta kardeşiyle gelişigüzel fenalaşan Boy Bos’i hastaneye getirdi ve çocuğun duvardan düştüğünü kanıt etti. Afiyet ekiplerinin müdahalesine karşın Valör, hayatını kaybetti. Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca planlı soruşturma kapsamında tutuklanan Gezer’in, “çocuğu azap ederek öldürmek” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet mapushane”le cezalandırılması arzu ediliyor.

Share: