Anadolubank 25 yaşında

Ülkemizin önde mevrut sanayi kuruluşlarından biri olan Habaş Grubu marifetiyle 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan Anadolubank, faaliyete başladığı günden bu yana müşterisini merkezine koyan, hizmet odaklı yaklaşımı ve müşterileriyle kurduğu dinamik iletişimle öne çıkıyor. Bankacılık sektöründeki dinamikleri ve teknolojiye yaptığı yatırımla dijital dönüşümü proaktif tıpkı yaklaşımla yakından strateji eden ve ihtiyaca yönelik çözümler üreten Anadolubank, 25 yıldır bankacılığın sunu ferah örneklerinden birini sunuyor.

Vezneci’nın 25’inci yılıyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolubank Genel Müdürü Namık Ülke, “Türk bankacılık sektörünün tüvana, zinde ve hatırlı kurumları arasında saha düzlük tıpkı banka yerine üç bölüm ile çıktığımız yolculuğumuzda 1.654 çalışanımızla 116 şubeye ulaştık. 25 yıldır herhangi bir biri hedeflediğimiz dönüşümün kilometre taşları olan koca yatırımlar gerçekleştirerek sektörde rekabet gücümüzü artırdık. Türkiye’nin yüzdelik beniz yerli sermayeli bankası yerine artık üstelik yenilikçi uygulamalarımızla ayırt yaratmaya, hem müşterilerimize hem birlikte ülkemiz ekonomisine katma derece sağlamaya ve geleceğe yatırım yapmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

“Vaktimiz, müşterilerimizin”

“İstikrarlı başarımızın temel nedeni, müşterilerimize her zaman ihtiyaç duydukları vakti ayırmamız” diyen Namık Büyüklük, “Anadolubank olarak başarımızın temelinde müşterilerimize zaman ayırarak onları ve ihtiyaçlarını makul anlamamız yatıyor. Uzun süredir bakım odaklı anlayışımızın altında yatan bu vaadimizi, 25. yılımızda “Vaktimiz Sizin” şeklinde hayatiyetli benzeri söylemle kamuoyu ile birlikte paylaştık. Anadolubank’ın nesilden nesile taşınacak yürek duygusunu yüklenmek temas antlaşma önceliğimiz olacak” açıklamalarında bulundu.

Mütebeddil arzu ve beklentiye göre cıvıltı alanını genişletiyor

Mütebeddil azrail ihtiyaçlarına müteveccih ayar evet­ratan analizör sunmak için daima güncel kalan Anadolubank, şube ağını güçlendirirken eser ve bakım kanallarını de genişlete­rek iş modelini yeniliyor. 2020 yılında Altın Bankacılığı bölümünü faaliyetleri arasına katan Vezneci, 2021 yılında bu alandaki çalışmalarına ivinti verdi. Özel Bankacılık bölümünü 2021 yılında hayata ge­çiren Anadolubank, Kurumsal ve KOBİ Bankacılığı hisse senedi kollarını ayırarak rastgele segmente olan konsantrasyonunu birlikte artırdı. Organize şemasındaki bu değişikliklerle uzmanlık alanlarını dahi müşterilerinin ihtiyaçlarıyla birleştir­di. Cemi bunların birlikte, Dış Ticaret, Hazine Pazarlama, Akça Yönetimi, Uzuv İşyeri Bölümleri ile yapıt yelpazesini çeşitlendiren Anadolubank, Yüreklilik Tahsis, Krediler İzleme ve Operasyon Departmanlarının fonksiyonlarını uzun uzadıya riziko yönetimini bile güçlendirdi.

Hem dünyanın hem dahi Türkiye’nin mefret gündem konularından biri olan sürdürülebilirlik konusunu da odağına kayran Anadolubank, Sürdürülebilir Bankacılık konusundaki çalışmalarına da hız kazandırdı.

Sayısal yatırımları sürat kesmeden bitmeme ediyor

Anadolubank, pandemi etkisiyle dijitalleşmenin daha bile ehemmiyet kazanması ve online almaç tabanının genişlemesiyle teknoloji ve dijital transformasyon yatırımlarına ağırbaşlılık verdi. 2019 yılında dijital bankacılık bölümünü hayata nâkil Anadolubank, dijitale yaptığı sürekli yatırımlar ile 2021’bile dijitalden kamera iktisap sürecini dahi başlatarak kullanıcı sayısını 2019’a bakarak %133 artırdı. 2021’üstelik web sitesini ve genel ağ şubesini kullanıcı dostu tıpkısı tasarımla güncelleyen Vezneci, tıpkı yandan üstelik verimliliği artımak hesabına robotik proses özişler çalışmalarını gerçekleştirdi. Dijitalleşmeyi operasyonlarının merkezine düzlük Anadolubank, elde ettiği müspet sonuçları henüz da gelecek solmak yerine yazılım mimarisinde değişimlere gidip, yeni teknolojiler ve sistemlerle sayısal tarafını da güçlendirdi ve kitap çeşitliliğini artırdı. Dijitalleşme çalışmalarını ofis ağına dahi malumatsız Banka, kamera memnuniyetini artırmaya müteveccih çalışmalar kapsamında şubelerdeki iş süreçlerini sadeleştirmek ve aksiyon yapış şekillerini otomatize edebilmek amacıyla dijitalleşmede ikinci safha çalışmasını başlattı.

Anadolubank, 25. yılına güçlenerek girdi

Anadolubank, yenilikçi yapıt ve hizmetlerinin sonuçları­nı finansal sonuçlarına bile yansıtıyor. Bol ve sürdürülebilir tahaccüm stratejisiyle faaliyetlerine devam fail Anadolubank, 600 milyon TL olan ödenmiş sermayesini 1 milyar 100 milyon TL’ye çıkararak 2022’yi dinamik tıpkı şekilde karşıladı. Banka, 2022 yılı bakımından etken büyüklüğünü birlikte 34,6 milyar TL’ye yükseltti.

Başarısını ödüllerle tescilliyor

Bugüne kadar ayırt yaratıcı ihtiyaç odaklı hizmetleri ve almaç memnuniyeti mucit faaliyetleriyle Saklama Faaliyeti Alım Satım Payı Çoğalma Lideri, Yenilikçi Azrail Etkileşimi ve Deneyimi kabil kategorilerde değişik kuruluşlar yoluyla ödüle layık tanıdık Anadolubank, akıbet adına sigorta sektöründeki inovatif fikirleri ve edimsel teknolojilerle öne çıkan projeleri ödüllendiren Türkiye Insurtech Ödülleri’nde, En Insurtech Vezneci seçilerek yenilikçi yaklaşımında başarısını kanıtladı.

Anadolubank, “vaktimiz sizin” diyor

Anadolubank, “Kırat Korumalı Vadeli Hesap” ürünleriyle kazandırıyor

Anadolubank ve ASELSAN’dan mühim teşrikimesai

Share: