Aracından indi, sokağın ortasına tuvaletini yaptı

Trabzon’üstelik ilginç aynı olay yaşandı. Trabzon’un Yomra ilçesinde benzeri iş merkezinin önünde bire bir dirilik araçtaki ailesinin gözleri uğrunda, çıkmaz ortasına tuvaletini yaptı. Karayolu üzerinde kâin hareket merkezinin önüne aracını calip hayat, etrafına ve araçtaki ailesine aldırış etmeden sokak ortasına tuvaletini yaptığı anlar, iş merkezinin düzenlilik kameralarına yansıdı.

İçtiği suyun şişesini de sokağa atan zat, aracına destek, kalın kafalı çıkarak hisse senedi merkezinin önünden uzaklaştı. O anlara tanık olan gelişim merkezindeki asayiş görevlisi, “Bu b….. kim temizleyecek?” diye sordu.

BU NEV EYLEMLERİN CEZASI VAR

Bu nev eylemlerde bulunan kişiler, TCK’nın 181. ve 182. Maddesine bakarak ‘Çevreyi kasten yahut taksirle kirletme suçu’ işlemiş sayılıyorlar. Çevreye beis verecek şekilde, atılan yahut artıkların toprağa, suya veya havaya verilmesine taksirle hastalık olan emanet, adlî nakdî ceza ile cezalandırılıyor. TCK özellik 225’te vadi düzlük hayasızca hareketler suçu, (Umumi Ahlaka Alın Suçlar) bölümünde cezai yaptırımlar uygulanarak içtimai ahlak ve er bezi duygusu korunmaya çalışılıyor.

Share: