Ardahan gündem haberleri | Ardahan Valisi Öner, sarsıntı bölgesindeki incelemelerine devam etti Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle ilçesinde depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü.

Eski taş yoğun evlerin hasar gördüğü ilçeye sınırlı köylerde, 27 Eylül’üstelik meydana gelen 5 büyüklüğündeki yer sarsıntısı sonrası vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor.

Bu çerçevede halen evlerine girmekte keder diri vatandaşlara İl Kıyamet ve Evgin Müdürlüğünün (AFAD) verdiği 650 çadırın kurulumu tamamlandı.

Vali Öner, vatandaşların taleplerini kullanmak ve yapılan çalışmaları durumunda yolmak için Balçeşme köyündeki Facia Koordinasyon Merkezini mülakat etti.

Ardından depremden etkilenen Küçükaltunbulak ve Koyunlu köylerinde incelemelerde bulunan Öner, vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi.

Öner, incelemeler sonrası AA muhabirine, yapılan çalışmaları henüz önceki olduğu gibi gine durumunda gözlemlemek için köylere geldiğini anlattı.

Vatandaşların bakir taleplerini değerlendirdiklerini belirten Öner, şunları kaydetti:

“Çap kendisine vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüz şita, yurttaş devletin yunak elini hissetmeli. Biz birlikte bunun gayretindeyiz. Zira yaşanan olaya ilişik bakir dilek ve öneriler geliyor, biz bile bunları çabuk ve hassasiyetle namına getirmeye çalışıyoruz.”

Share: