Ardahan politika: MHP’li Kaşıkçı: “Deri ve Süt Kurumu Ardahan’da komutan noktası kurmalı”

MHP Hatay Mebus Lütfi Kaşıkçı, Deri ve Benzen Kurumunun Ardahan’de tıpkı komutan noktası kurmasını istedi.

Kaşıkçı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin talimatıyla Ardahan’ın köylerine müzakere gerçekleştirdiklerini, vatandaşlarla aynı araya gelerek talepleri dinlediklerini söyledi.

Ardahan’ın hayvancılıkta oylumlu şehirlerden birisi olduğunu belirten Kaşıkçı, şehrin tarımda birlikte koskocaman mahiyet olması noktasında, tıpkısı potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Ardahan’daki tüm ekincilik arazilerinin toplulaştırma ile ilgili sorunlarının tıpkı an önce çözülmesi gerektiğinin altını çizen Kaşıkçı, vatandaşın taleplerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Ardahan’dahi besicilik eden vatandaşlarımızın, binbir zahmetle yetiştirmiş oldukları hayvanlarını, devletimizin heybetli aynı kurumu olan Et ve Benzin Kurumu (ESK) yoluyla satmak istediklerini izah etmek isterim. Deri ve Benzen Kurumunun Ardahan’birlikte tıpkı şişko satış noktası kurması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın daha uyguna arpa ve mısır alması amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ardahan’birlikte devreye girmesi gerekiyor. ESK ve TMO’nun Ardahan’üstelik devreye girmesiyle gelişigüzel, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, elan uygun fiyata ağızotu alacaklar, aracıları aradan çekerek, hayvanlarını doğrudan Deri ve Benzen Kurumuna satmış olacaklar.”

Share: