Ardahan Valisi Öner, depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü.

Ilbay Öner, incelemelerinin peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, ait personelin sahada kesintisiz çalışmasını hassasiyetle sürdürdüğünü söyledi.

Depremden sunu çok etkilenen Çullu, Esenyayla, Küçükaltunbulak, Koyunlu ve Kuytuca köylerinde evleri hasar gören vatandaşlar için AFAD tarafından jandarmanın bile desteğiyle çerge kurumunun 50’den 100’e çıkarıldığını anlatım fail Öner, şöyle konuştu:

“Dakika bakımından 69 tehlikeli bitkin yapı sayımız kâin. Orta ve bir iki hasarlı yapı sayımız ise 52. Harap ahır sayımız 44. Antrparantez başka çatı sayımız 13, yani tecimevi veya antrepo kadar yapı. Hasar tespit çalışmalarımız bitmeme ediyor. Zaman olmazsa ferda sonlandırmış olacağız. Kızılayımızın caize ve hamam ikramı sürüyor. Muhtemelen bir süre bitmeme edecek. Devlet yerine vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya müteveccih kolluk kuvvetlerinin birlikte desteği art düzeyde sürüyor.”

Ilbay Öner, musahabe ettiği çadırlarda ise çocuklara oyuncak dağıttı.

Share: