Ardahan’da depremzedeler için taşımalık kurulumu başladı

Göle ilçesinde depremden etkilenen vatandaşlara İl Kıyamet ve Evgin Uzanım Müdürlüğünce (AFAD) sunulan konteynerlerin kurulumu başladı.

Eski taş balaban evlerin hasar gördüğü ilçeye tutkun köylerde, 27 Eylül’de meydana mevrut 5 büyüklüğündeki deprem sonrası dümdar sarsıntılar sürüyor.

Bu nedenle evlerine girmekte bulut zinde vatandaşlara AFAD’ın verdiği konteynerlerin kurulumu başladı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Balçeşme köyündeki Kıyamet Koordinasyon Merkezi’ni ziyaretinin peşi sıra Küçükaltunbulak ve Koyunlu köylerinde incelemelerde bulundu.

Vali Öner, Koyunlu köyünde depremden etkilenen Leyla Turan için kurulan konteyneri ziyaretinde gazetecilere yaptığı açılamada, zaman gene zelzele bölgesinde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Çalışmaların seyrini ve kurulumu yapılan konteynerleri gidermek için sahada olduğunu tamlayan Öner, şunları kaydetti:

“Depremden etkilenen alanlarda taşımalık kurulumlarına başladık. 73 konteyner kuracağız. Bunların mail zamanda erke ve akarsu gibi ihtiyaçları birlikte giderilecek. AFAD’ın sağladığı imkanlar ile kurulan deri sayısı dahi 571’e ulaştı. 70 çadırın elan kurulumu yapılacak. İlimizin iklim şartları vahim, bu nedenle çalışmalarımızı acul ve inceden inceye sürdürüyoruz.”

Share: