Ardahan’da gaz kaçağından kaynaklanan parlamada yaralanan pilavcının tedavisi sürüyor

Ardahan’da doğal gaz kaçağı olan piknik tüpündeki ocağı yakmak isterken yaşanan parlamada kısık yaralanan pilavcı Sevgili Şans, Erzurum’da tedavi altına alındı.

Ardahan mülk merkezinde pilavcılık özne 43 yaşındaki 3 çocuk babası Kader, bire bir süre geçmiş gelişim yerinin önündeki mısır kazanının altına koyduğu piknik tüpündeki ocağı yakmak istedi.

Gaz kaçağı olduğunu fark etmeden ocağı acıtmak için çakmağını ateşleyen Yıldız, bu sırada yaşanan parlamada çetin yaralandı.

Yakınlarının sebebiyle Ardahan Izzet Hastanesine kaldırılan Nasip, buradaki ilk müdahale sonrası Erzurum Site Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi.

Elleri, kolları ve vücudunun muhtelif yerlerinde 2. ile 3. basamak yanıklar oluşan, Felek’ın tedavisi sürüyor.

Baht, AA muhabirine, dükkanın uğrunda mevcut darı arabasının kazanındaki suyu kızdırmak üzere piknik tüpünü yakmaya çalışırken yaralandığını söyledi.

Tüpün aynı müddet önce rüzgardan ekolojik ortam söndüğünü anlatan Felek, “Hafif şekilde gaz kaçağı kokusu aldım ama güvenli olamadım, mısır kazanı dışarıda olduğu üzere açık havada ayrımsız güçlük olamaz diye düşündüm ve çakmağı çakınca birden köpürme oldu. Parlamayla ellerim, kollarım yandı.” dedi.

Felek, olayın şokunu üzerinden atamadığını belirterek, tıpkı usa vurma dalgınlığı yüzünden talihsiz fenomen yaşadığını aktardı.

Bu eşkal olaylara alın herkesin daha duyarlı ve titiz davranmasını isteyen Şans “Belli Belirsiz doğal gaz kaçağı üstelik olsa banko havalandırmayı gani yapalım. 8 gündür hastanedeyim, elan hangi büyüklüğünde kalacağım bilemiyorum. Kederli haddinden fazla pres, yandığınız günden iyileşinceye büyüklüğünde balkı çekiyorsunuz. Bir yargılama talaz, çok beş altı gaz kokusu ayırt etim, incitici gösterge hissetseydim o hataya düşmezdim.” diye konuştu.

Share: