Artvin gündem: Su altında kalacak Yusufeli’nde kamu kurumları taşınıyor (2)

TÜRK BAYRAKLI KAMYONLAR DUALARLA UĞURLANDI

Artvin’birlikte Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak ilçe merkezinde kâin kamu çekicilik ve kuruluşlarının kullanılmamış kaza merkezine başlayan taşınma işlemi sürüyor. Göç dolayısıyla ilçedeki Hükümet Konağı uğrunda tören düzenlendi. Törene Artvin Valisi Yılmayan Zirve, YANLIŞSIZ Tümen Milletvekili Erkan Teber, Yusufeli Belediye Reisi Eyüp Aytekin ile kamu kurumu amirleri ve görevlileri katıldı. Okunan Kuran-ı Cömert ve yapılan duanın arkası sıra Türk bayraklarıyla donatılan pırtı gebe kamyonlar, konvoy eşliğinde eskimemiş kaza merkezine başvurmak için uğurlandı.

‘BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ’Törende konuşan Vali Yılmaz Zirve, “Sürecin, ülkemize, milletimize, ilçe halkımıza oflaz, uğurlu olmasını diliyorum. Aileleri ve komşularıyla bağlantı, beraberlik, varlık ortamında herkesin sağlıklı mufassal ömürler geçirmelerini diliyorum. Eksikler kesin olacak, bunları adım adım, birlikte gidereceğiz. Orada sıkça bulunacağız. Iri bir ülke, büyük ayrımsız büyüklük ve iri bire bir milletiz” dedi.’İNŞALLAH 7’İNCİ YERİMİZ, AKIBET YERİMİZ OLUR’

Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin üstelik “Barhana süreci bitmeme ediyor, önümüzdeki aylar içerisinde inşallah vatandaşlarımız, esnafımızı birlikte yukarıya taşıyarak bu taşınma sürecini uyanık olacağız. Ego eskimemiş yerimizin, insanlarımıza, neslimize kalburüstü hayırlı olmasını murat ediyorum. İnşallah o coğrafyayı üstelik bilcümle alay malay Yusufeli kadar domuzuna bir coğrafya kılacağız. İnşallah 7’nci yerimiz, akibet yerimiz evet” diyerek konuştu.

Share: