Artvin haberi | Artvin’de sonbaharın gelmesiyle oluşan renk cümbüşü hakeza görüntülendi

Artvin’üstelik sonbaharın gelmesiyle oluşan damga cümbüşü hakeza görüntülendi

Foto safariyle kentin saf güzellikleri fotoğraflandı

ARTVİN – Artvin’üstelik Sonbahar’ın gelmesiyle oluşan boyut cümbüşü, kente binlerce takipçisi olan toplumsal iletişim araçları fenomenleri eliyle 250 kilometrelik eko turizm rotasında görüntülendi.

Artvin Orman Havza Müdürlüğü vasıtasıyla organize edilen ve Orman spor kulübünün ikincisini düzenlediği yaklaşık 250 kilometrelik Şavşat- Borçka Yankı turizm rotasında gerçekleştirilen fotoğraf safari ile bölgenin benzersiz doğası fotoğraflandı.

Artvin’üstelik kıpırdak binlerce takipçisi olan sosyal medya fenomenleri, yerli ve ulusal matbuat temsilcilerinin katıldığı ışık safariyle kentin tabii güzellikleri fotoğraflandı.

Sonbaharın gelmesiyle gelişigüzel yeşilin tonlarının yerini solgun, kırmızı, turuncu kadar uzanım cümbüşüne bıraktığı kentte kartpostallık görüntüler kaydedildi.

Artvin Orman Mıntıka Müdürlüğünün turizme kazandırdığı noktalardan olan Sahara Milli Parkı, Papart Vadisi ve Borçka Macahel vadisi ile Borçka Karagöl gusto parkı Ekoturizm rotası domestik ve ecnebi turistler aracılığıyla bağ görüyor.

Kentin katıksız güzelliklerini ortaya çakmak hesabına yapılan safaride fenomenler devir çekilen fotoğrafların beraberinde papart yaylasında çadırla konaklama ile tün fotoğrafçılığı dahi yaptı.

“İnsan, Huy ve Spor” teması ile gerçekleştirilen ışık safari, Şavşat Müşkül karye Ezgi Tepesinden başlayarak, Şavşat Karagöl, Rutav Gölü, Balık Gölü, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Maral Şelalesinin peşi sıra Borçka Karagöl gezildi.

Katılımcılar iki ilçeyi birbirine bağlayan Macahell geçidinde bulut denizi üzerinden dönme batımını fotoğraflayarak programı sonlandırdı.

Marmaris’den programa katılan Youtuber ve hususi kanalda izlence çekimci ve anonsör Sait Kılıçsallaysan, “Benzeri doğasever olarak bu safariye katılmaktan çok mutlu oldum. Artvin’e ilk defa geliyorum. İki gündür geziyoruz, yüzdelik 15’ini gördüm ama inanılmaz evire çevire ayrımsız düz çok yeni bir kayran. Eko turizm ve huy turizmi açısından çok majör ayrımsız kesim olduğunu düşünüyorum. Burada kısaca 5 bölümlük aynı belgesel çekmeyi planlıyoruz şuan 2 çağ çektik, zaman kim etkinliği de tıpkı bölümlük izlence yapacağım. Artvin’in tabii güzelliklerinin tanıtılması amacıyla mamul adamakıllı aynı aktiflik. Orman Toprak Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin sair ucundan bu ucuna gelmekte az çok güçtü amma fazlasıyla değdiğini düşünüyorum” dedi.

Artvinli içtimai medya fenomeni Emrah Kişmiri, “Eko turizm rotasındayız. Zaman Rutav gölündeyiz Artvin Şavşat mevkiinde. Sonbaharın renklerini yaşıyoruz aktif ayrımsız şekilde. Birçok hempa çekimler yapıyor. Ego az buçuk elan açıktan çalıştım. Arzulu makinelerle etkin arkadaşlar oldu. Elvan şuan gayet domuzuna. Albeni biraz tütsülü umarım ilerleyici saatlerde sair rotalarda daha adamakıllı çekimler olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Artvin Orman Spor Kulübü Başkanı Bilici Polat ise, “Artvin Orman Toprak Müdürlüğü ve Artvin Orman Spor Kulübü yerine ışık safari gezisini gerçekleştirdik. Güzeşte sene bunun birincisini yapmıştık bu yıl ikincisini yaptık önümüzde ki sene devam ettirerek anadan görme ağıl getireceğiz. Bu geziyle Artvin’in katıksız güzelliklerini ormanları ve yankı turizm yollarının tanıtımını amaçlamaktayız” diye niteleyerek konuştu.

Orman Spor Kulübü Matbuat Sözcüsü Murat Yıldırım birlikte, “Bu seneki fotosafari turumuzu iki dönme kendisine planladık. Aynı tün dinlenme kampı yaptık. Ardahan sınırı olan Sahara geçidinden başlayıp Borçka ilçemiz dahi bitireceğiz. Şavşat’tan başlayıp Borçka’üstelik bitireceğiz iki ilçeyi görmüş olacağız. Bu kapsamda Artvin’bile bu güzergah da görülmesi gereken sunu evire çevire yerleri gezdirmeye çalıştık. Fotosafari etkinliğin birlikte Şavşat’dan Borçka’ya büyüklüğünde olan güzergahta sahara milli parkından başlayıp Şavşat Karagöl, Balıklı göl, Papart yaylasında aynı gece konakladıktan sonradan Misyon karye, Maral Köyü, Maral Şelalasi, Camili ve Borçka Karagölle sonlandıracağız deminden. Hele burada kim amacımız sonbahar renkleri şuan çokça adamakıllı bire bir renk geçişi var. Yeşil, al, sarı ve mavinin kamu tonlarını arkadaşlarımız görüntüleme imkanı buldu. Bu görüntüleri hep doğaseverlere ulaşmasını sağlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Dinamit Öztürk, “Düpedüz kadrajıma takılan çokça güzel videolar çektim. Çalışkan yayınlarımız oldu. Kampla arkadaşlarla birlikte katıldığımız oldu. Az Çok keyfiliydi. Bizlere hakeza ayrımsız geziyi düzenleyen Orman Nahiye Müdürlüğü açısından bile fena hâlde benzeri etkinlik oldu. Yani burada ki arkadaşlarda birleşme imkanımız oldu. Yani hepimiz Artvin’birlikte yaşıyoruz amma çoğumuz birbirini tanımıyor” dedi.

Share: