Arzu Çalımbay: “3 Puana ihtiyacımız vardı”

– Umu Çalımbay: “3 Puana ihtiyacımız vardı”

Sivasspor Beceri Direktörü Rağbet Çalımbay:

“Haddinden Fazla disiplinli oynadık”

“Çalıştırıcılık edisyon bir çığır”

SİVAS – MKE Ankaragücü’nü sahasında 2-0 yenen DG Sivasspor’üstelik Maharet Yönetmen Meram Çalımbay maçın peşi sıra yaptığı açıklamada, “Takımımızın mücadelen muhit tebrik kartı ediyorum. Çokça disiplinli oynadık. İhtiyacımız olan 3 puanı aldık, yegâne hedefimiz oydu. Arkadaşlarımı tebrik kartı ediyorum” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Sivasspor evinde karşılaştığı MKE Ankaragücü’nü 2-0 mağlup etti. Maçın peşi sıra Sivasspor Teknik Yönetmen Murat Çalımbay, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karşılaşmayı değerlendirerek sözlerine başlayan Çalımbay, “Avrupa kupalarından elendikten sonra hedefimiz ligimizdi ve puanlar almamız gerekiyordu. Takımımızın mücadelen ufuk tebrik kartı ediyorum. Çok disiplinli oynadık. İhtiyacımız olan 3 puanı aldık, bir tane hedefimiz oydu. Arkadaşlarımı tebrik kartı ediyorum. Demin meydanlık var. O meydanlık bizim üzere bereketli olacak. Daha bilahare haftada 1 dönem karşılaşma oynayacağımız üzere bizim üzere haddinden fazla ongun olacak. Ligde sunma ferah yere süzülmek arz şişman gayemiz. Bizim öncelikli amacımız ligde gür yere süzülmek. Elan sonraları hep ağırlığımız Türkiye kupası olacak. Bu mesafe bizim amacıyla haddinden fazla dört dörtlük olacak. Sakat arkadaşlarımızın gelmesiyle elan iyi olacak. Bu arayı ferah kıymetlendirmek istiyoruz. Hazırlık maçı fethetmek istiyoruz ama yapamıyoruz. Bu bizim üzere tartı. Bulabilirsek topluluk karşılaşma yapacağız, yada İstanbul’dahi tıpkı tedbir maçı yapacağız. Hedefimiz tabii kim Türkiye Kupası ama ondan önce ligde mebzul olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Antrenörlük çok tahakküm adi”

“622. maçınıza çıktınız. Bu bire bir rekor neler söylersiniz?” şeklindeki soruya Çalımbay, “Ben rakamlarla on paralık uğraşmadım, benim futbolculuk hayatımda hep istikrarla geçti. Ben işimi çok seviyorum ve iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ben çok tahakküm takımlara gittim ve gür yerlere dahi getirdik. Ayrılırken da beyaz konu bıraktık. Çalıştığımız işimize birlikte yezitlik etmedik. Ego futbolu çok seviyorum. Ego Sivas’ta büyüdüm ve önceki okulu burada bitirdim. Antrenörlük haddinden fazla pres amiyane. Futbolculuktan elan ağırlık. Print bir iz bizim mesleğimiz. Bütün arkadaşlarımıza Allah amelî versin. Ben hep çalışmaya devam ettim. Zaman bu haberi alınca haddinden fazla mutlu oldum. Samet ağabeyim benden balaban ve kaptanlığı dahi ondan aldım. Yapabildiğim büyüklüğünde antrenörlüğü yapacağım ve ondan sonraları eksantrik şeylere bakacağım” diye niteleyerek konuştu.

Share: