ATSO Başkanından TOBB Başkanına Konuşma

Ardahan Ticaret ve Uran Odası Başkanlığına yeniden seçilen Yoğun Demirci ekibi ile gelişigüzel Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu konuşma ederek Ardahan amacıyla iştiyak ve talepleri iletti.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete Ardahan Tecim ve Endüstri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ağır Sıklet Demirci beraberinde umumi heyet üyeleri Sebahattin Gündoğdu, Veyis Osmanoğlu, Pek Lale, Belgit Budak Divan Başkanı Soner Görmüş, Divan Başbuğ Vekilleri Erhan Çıpa, Mahmut Ahmet Vural’ın birlikte ATSO Faziletli İstişare Oturmuş Üyesi Boğanak Aydınlık, Müştehi Karadağ, Gürkan Maskara ve Zihayat Girişimciler heyetinden Ferman Avşar eşlik etti.

Ardahan’da kâin iki cızık kapısı amacıyla Tarımsal karantina Müdürlüğü kurulması ve Aktaş Gümrük Kapısında tır parkı yapılması hususunu dile getiren Başbuğ Demirci Esnaf Sanatkarlar Odası üyelerinin kullanımına açılan 500 bin TL lik yüreklilik imkanının Tecim Odasına kayıtlı tacirlerinde bu imkandan faydalandırılması üstüne destek istedi.

Ziyaretin ardından izah fail Başbuğ Demirci “TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu makamında konuşma ederek ilimizde elektrik gösteren tacirlerimizin sorunlarını dile getirdik. Soylu Erki anlamda bunalımlı geçen bu günlerinde tacirlerimize sunulacak desteklerle ayakta kalmalarına arkalamak adına taleplerimizi ilettik. Sayın Hisarcıklıoğlu’da taleplerimizin hangi kadar esaslı olduğunu dile getirerek hükumet nezdinde vacip görüşmeleri yapacağını bildirme etti. İlimizin dahi bulunan iki çizik kapımızın elan etken ve faal ayrımsız şekilde kullanılarak ilimize munzam derece oluşturması anlamında icraat yürütmeye bitmeme ediyoruz bu bağlamda Hat kapılarımızın eksiklerinin tıpkı an evvel tamamlanması üzere vacip çalışmaları yürütüyoruz. İlk etapta Patal Eksen Kapımızda tır Parkı yapılması üstüne gerekli talebi ileterek olumlu ahit aldık. Yerelde da gerekli görüşmeleri yapmamızla alay malay tır parkı yapımı başlayacaktır. Tacirlerimizin bile düşük faizli cesaret kullanması yönünde çalışmalarımız bitmeme etmektedir. Beklenti ediyorum kim gani bir sonuç alarak üyelerimizi bu imkanlardan faydalanacaktır. İlimizdeki tacirlerimizin ayakta kalması işlerini geliştirmesi içinde aynı haddinden fazla akademik çalışmalar yürütüyoruz ahit içerisinde düzenleyeceğiz seminer konuşma ve uygun eğitimlerle özellikle yöresel mahsulat anlamında mehabetli kat intaç edeceğiz.” dedi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu “Alçak Başbuğ ve siz değerli grup arkadaşlarına başarılar diliyorum. Bildiğiniz üzere benim ikinci memleketim Ardahan, sorunları çözümünde temas anlamda yanınızda olacağım” dedi. – ARDAHAN

Share: