Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

YANLIŞSIZ Fırka Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, YANLIŞSIZ Öğür iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Milletvekili Aydemir, TBMM’dahi düzenlediği matbuat toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan envestisman ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un lazım tarihi, lüzumlu konumu itibarıyla özel bire bir diyar olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına esin veren eksiksiz destani başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Mebus Aydemir, ‘Şehri Artağan Erzurum için ara vermek yok, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Iblağ, Sağlık, Sulama ve Enerji, Ekincilik, Turizm, Eğitim Bilimi, Sanayi ve Ticaret, İletişim, Hars ve Nutuk, Kentçilik, Belediyecilik başta oluşmak amacıyla devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, birlik yayın ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Saylav Aydemir, ‘Tabii kim bu yatırımların gerçekleşmesine vesile olan sunu zirvedeki insanoğlu Sayın Reisicumhur’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Allah’ın izniyle

Saylav Aydemir, ‘DOĞRU Parti namına ne yapmışsak bugüne kadar, hep ulus üzere yapmışız. Bilcümle sunturlu şeyler yapmışız. Gençlerimiz üzere yapmışız, geleceğimiz üzere yapmışız, dahasını yapacağız. Politika kurumu illet var? Toplumu daha müreffeh ayla beyan etmek için, refahını artırmak üzere var. Ülkeyi henüz bakımlı kuzuluk tefhim etmek için var. Tığ YANLIŞSIZ Sorun kaydında, 20 yıldır bu hal üzere çalışıyoruz. artık de inşallah milletimiz müsaade verecek, onaylama verecek, 2023’ten sonradan üstelik yeniden gençlerimiz amacıyla, gine kavim amacıyla hizmete berdevam olacağız. Cenabıhak’ın izniyle. ‘diye niteleyerek konuştu.

Elbette ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Basın toplantısında Erzurum’da hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Mebus Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali sıfır bire bir hastane yapmışız, Erzurum Kent Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı tıpkısı şifahane ve bütün ilçelerimizde şehir hastaneleri kıvamında hastaneler mensur etmişiz. Bunların hepsinde AK Kadroların, Topluluk ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Bittabi ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Ulaştırma

Basın toplantısında iblağ alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme haiz Mebus Aydemir, ‘Bakın tek akla hayale gelmeyecek iblağ yatırımları yapmışız. Erzurum’bile Havalimanı’nda kış aylarında uçak inip kalkması çokça maslahat olurdu. Nedeni çekicilik şartlarıydı. Aynı yatırım yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu ama o 100 milyonu bugün dolarla filan şey yaptığınızda çokça pahal ayrımsız rakama vasıl aynı envestisman oldu. Deminden değme türlü albeni şartında uçakların inip kalkabileceği aynı hava meydanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’bile şu anda 8 pare tünel çalışması gerçekleşiyor kim benzeri kısmı bitti. Ovit’e tıpkı tünel yaptık. 14 kilometre çift tüplü tıpkısı tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine doğru ayrımsız molekül yapmışız tığ. Elan önce bizden ilk yani YANLIŞSIZ Öğür hükümetlerinden önce bu tüneli on paralık akla getiremezlerdi. Kış olduğunda o nöbet kapanırdı. İspir’le Rize beyninde. O yolda ne sıkıntıların yaşandığını biliyoruz evveli. Gazetecilik yaptığım için hangi haberler yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Şimdi Kırık Tüneli ödemek üzere, Dallıkavak bitmek üzere. Pirinkayalar diye bire bir tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e makul giden öğün üstünde. Elan önceki orada çokça tabütüvan bire bir hal vardı. Neydi O nakız? Yola dağdan düşen taşlardan etraf vesait ezildiği amacıyla haddinden fazla sayıda insan yaşamını yitirdi. Duygusal kaybı oldu, Şimdi tığ Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çok şişman ayrımsız hizmet oldu, Yöredeki insanlarımızdan yakarış yakarış bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Bölünmüş Yollar

Milletvekili Aydemir, ‘Hangi yapmışız? Bölünmüş yollar yapmışız kim, bu bölünmüş yollar otoban kıvamında yollar. Neredeyse 1000 kilometreye varan bölünmüş el yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile basit. ve insanlarımız bundan âlem bize çevrilmiş şükranlarını anlatım ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’bile hangi yapmışız? Tığ bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Birleştirme sanayide onlarca hususi yatırım işlenmiş, fabrikalar küşade. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Deminden çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’da. Çok sayıda gelişim, ATLATMAK imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Sadelik ve Cenabıhak Rızası

Milletvekili Aydemir, ulaşım, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek nukut harcanıyor ve oralarda değişim, dönüşüm yaşanıyor ve şehirlerimiz koskocaman tıpkı ağıl dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş tıpkısı devlet haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Biz bu hizmetleri millet adına yapıyoruz ve ‘haddinden fazla anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Biz mütevazı aynı kadroyuz. Millet namına yapıyoruz, ‘ulus bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

SELIM davada önceliğin tevazu ve Cenabıhak rızası olduğunu vurgulayan Saylav Aydemir, ‘Biz yapıyoruz hizmetlerimizi ama anlatırken, ‘bunu ulus yerine yapıyoruz. Çok birlikte çok abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani doğruluk vechesiyle birlikte çoğu devir anlatmıyoruz. Bakın ego burada yıllardır matbuat toplantısı yapıyorum, ilk kez bugün anlatıyorum. Buraya gelen bütün kardeşlerim şahittir ilk defa Erzurum’daki yatırımları bu aşama tafsilata girerek anlatıyoruz. Biz mütevazi bire bir kadroyuz, diyoruz kim budun yerine yapıyoruz, millet faydalansın diyerek yapıyoruz. Biz yapalım Tanrı bilir filhakika yapılanları ve onun karşılığını bile Cenab ı Hakkın inayetiyle dua yakarış alıyoruz. ‘ diye konuştu.

Barajlar ve Göletler

Mebus Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce gölet yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Erke santralleri yapmışız haddinden fazla sayıda. Bunların hepsini SELIM Kadro adına birlikte yapıyoruz. Eşi emsali olmayan tıpkı Efsanevi Borsası yapmışız. Avrupa’da dahi bir bulunmayan. Zaman bire bir milyara vasıl bir rakamı anlatım ediyor bu envestisman. Nesep bu. Büyükşehir belediyemiz eliyle yaptık. Bir gayretimiz var itidalli yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen sosyal yatırımlara dahi değinen Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Bugün 500 milyona yapılabilecek ayrımsız envestisman. Tıpkısı fuaye alanı var. Erzurum dışında Türkiye’üstelik tek fuar merkezinde namevcut bu kayran. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Bir miting alanı yapmışız. Devasa ayrımsız miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Kat Sayı benzeri miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk vesile veriyor. Biz de milletimizi düşündüğümüz amacıyla milletimiz sevdiğimiz şey yapıyoruz. ‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çizdiği Zihniyet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği izan ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un toptan çapta şita turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhur Reisi Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Mebus Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme çevrilmiş. Demin kışın Rusya’dan dünyanın değişik yerlerinden çokça sayıda gezmen Palandöken’e, Kandilli’ye atak ediyor. Oradaki otellerde kayran bulunmayan. Erzurum’daki otellerde meydan kalmıyor. Böylesine özel çalışmalar yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’de hayata geçirilen spor yatırımlarına dahi değinen Milletvekili Aydemir ‘Efdal yükseklik merkezi’ yatırımını yaşıt gösterdi. Saylav Aydemir, ‘ Erzurum’a Faziletli yükseklik merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’de otellerde saha bulunmuyor. Zira kulüpler futbol başta kendisine spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, dinlenme kampı yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar yer bulabilmek için. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Firez Yatırımları

Sunumunda hars yatırımlarını bile dile getiren Mebus Aydemir şunları kaydetti: ’21 parça ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 bilgelik evi, dile basit. Özellikle gençler gelsin görsünler. O bilgelik evleri ne kıvamda ne kalitede ne nitelikte. Ilgiyle söylüyorum ki yüreğinizde bir büyük teferrüç olacak. Okkalı nukut harcıyoruz. Ihata açtık Erzurum’dahi bu alanda. Dayanılmaz tıpkısı ihata açtık. ‘ diye niteleyerek konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden yaşıt alın’

Milletvekili Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a tabii ki gelsin, baş üzerine ama geldiğinde belediyemizin hizmetlerine bire bir baksın, bakım pekâlâ yapılıyor öğrensin. Bir şeyi Ankara üzere üstelik söylüyorum. Özellikle alelhusus İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, insanlara orada eziyet çektiren tıpkısı eş, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Sunu sıradan ilçemizde üstelik oralardan elan iyi hizmet sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarına seslenen Milletvekili Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanına buradan tavsiyem var Tanrı aşkına ski amacıyla tabiatıyla ki gelsin Erzurum’a, çıban üstüne eyvallah amma geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine dahi tıpkı baksın. Bakım elbette yapılır öğrensin. Bire Bir şeyi Ankara Büyükşehir Belediye Reisi üzere üstelik söylüyorum, özellikle İzmir Büyükşehir belediye başkanına. İzmir’dahi insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Bildirme sıradan ilçemizde da oralardan henüz fazla bakım sunuyor belediyelerimiz. Söz Gelişi Üç Kümbetler diyerek bizim bire bir tarihi alanımız var, orada bir Kavim Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde içtenlikle söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara nasıl siz üstelik teşekkürname edersiniz. O görsel kaynak ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi eke.’ dedi.

Doğalgaz

Milletvekili Aydemir, ‘Başka ne yapmışız? Bu dönemde bilcümle ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’de 20 kaza var, üçü şekil kaza görünmek için 20 kesim ilçemiz var. Hepsi amacıyla projeler işlenmiş ve mümasil zamanda inşallah tamamında bilcümle hanelerde doğalgaz kullanılır ağıl ati. ‘ diye konuştu.

Kentçilik Yatırımları

Basın toplantısında şehircilik yatırımlarına atıfta bulunan Mebus Aydemir, ‘Daha geçmiş senelerce çalışıp fakat yegâne açılabilen caddeler olurdu. Demincek tığ bu dönemde hele şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 şerha devasa cadde açmışız Erzurum’da. Bir Vakitler öyle tarifi yapılırdı ya Avrupai yollar falanca, onlardan elan iyisini yapmışız. Mail zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çokça daha iyice yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Kullanılmamış Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını de bir vakitler kontra etkilediğini tamlayan Saylav Aydemir, olumsuzluğu yolmak hesabına 3 milyon avroluk bir proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk benzeri proje Şimdi araçlarla tabiatıyla namına asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı niye yapıyoruz? İnsana bakım amacıyla yapıyoruz. Hizmet elan erken gelsin diyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’birlikte 13 Alanda benzeri anda kentsel tahavvül başlatıldığını kaydeden Saylav Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’üstelik, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, çokça balaban bire bir kentsel tahavvül gerçekleşiyor. Erzurum gerçekten baktığınızda çehresi değişmiş aynı devlet haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, AK kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam fail Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Yönelik Yatırımlar

Erzurum’dahi gerçekleştirilen uran yatırımlarına birlikte değinen Mebus Aydemir 2’inci Kombinasyon Uran Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Birleştirme Uran Bölgesinde ikinci ayrımsız Tevhit Uran Bölgesi yaptık. Ama benzeri şanssızlığımız oldu. Sonraları baktık ki medar kayıyor orada çok sayıda fabrika yapmamıza rağmen binlerce koca istihdama başlamasına karşın dayanaklık etmek kaymasından periferi problem bundan sonra. Ama tezelden takkadak hal ürettik. Deminden Erzurum’un şipşak girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çokça devasa ayrımsız alan aldık. Mail zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar düz yazı ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası ilavesi, fazlası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Bitmeme’ Kararlılığı

Mebus Aydemir, ‘Tığ bakım erbabı tıpkısı kadroyuz. Evet, dünyada donuk bire bir nakız var. Konuşu açıdan ayrımsız inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada tekraren söyledim. Bizimle ilgisi bulunmayan. Pandemi şartlarından geldi, bize bile sirayet etti amma şükür tığ başkalarından henüz iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’üstelik görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’bile hararetli insanlarımız gönderiyorlar. Izleme ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’birlikte haris bilaç çokları ve katar istasyonlarında yatan sahipsiz insanlar var. BENDE hakeza anca, İngiltere öyle. İtalya öyle. Dolayısıyla tığ bu şartlarda da haddinden fazla özel hizmetler yaptık, özel hizmetler yapmaya bitmeme edeceğiz inşallah cenabı doğruluk yolumuzu bariz etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Matbuat toplantısında benzeri gazetecinin, ‘Bire Bir Erzurum sevdalısı Saylav adına bu devasa yatırımları tam görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Devam fail projelerden dahi bahseder misiniz?’ sualine karşılık veren Saylav Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira besmele dedik. O alan tahminî Erzurum’un şark kısmı yani Ağrı’ya akla yatkın, Kars’a makul olan kısmında tarım ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla alay malay çokça hususi tıpkı noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki bir projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki kabilinden DAP kaydında besiciliğin çok vuzuh aldığı, tarımın çok meydanlık aldığı ayrımsız yer haline gelecek. Şu anda lüzumlu imal ve gerekse proje aşamasında olan bambaşka barajlarımız dahi var. Onların de bitmesiyle bu arada Erzurum elan bile kalkınmış, gelişmiş hususi bir el olacak. ‘ diye konuştu. Milletvekili Aydemir Erzurum’üstelik kaydedilen başka yatırımları birlikte ayrımsız eksantrik basın toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Hususi Ayrımsız İl

Erzurum’un lüzum tarihi, lüzum konumu itibarıyla özel tıpkısı devlet olduğu, Rum Coğrafyasına sabah yeli veren mecmu destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Milletvekili Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Biz tıpkısı 1048 bile yani Malazgirt’ten 23 sene önce Erzurum’dahi Bizans’a evvel mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile bu arada onun ordusuyla beraber Bizans’ı ast etmişiz Pasinler’üstelik. Nedeniyle 1071 den önce Rum’daydık. Acun durdukça Cenabıhak’ın izniyle bu eli nimetli Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Mebus Aydemir, matbuat toplantısının serencam bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah üzere azamet ebed müddet kararlılığını zaferlerle süsleme fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği üzere duygusal adama şerefine yetik ayrımsız büyük milletin mensubu kendisine, Mevlid Kandili’ni kutlama ile Hayırlara çevirici olmasını yakarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını fail Türk Milletinin mukaddesata bağıntı ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Delege Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Mebus Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere rahmet adına gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde daima kılsın. Eke Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine yer verdi. – ERZURUM

Share: