Aylin Nazlıaka: “Altılı Ganyan Masa Temas Geçen Ahit Elan Azimli Adımlarla İktidar Yürüyüşünü Safları Sıklaştırarak Sürdürüyor”

CHP Eş Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Giresun’bile; “Cumhur İttifakı’nın bir tane bir projesi var o üstelik Altılı Ganyan Masa’yı devirmek, bilcümle umutlarını buna bağlamış durumdalar. İnadına Altılı Masa seçme güzeşte gün çokça henüz kararlı adımlarla erk yürüyüşünü safları sıklaştırarak sürdürüyor. Zımnında başaramayacaklar amma bizler geçmiş seçimlerde kategorik ama pekâlâ halkın partisi olarak halkın iktidarını kuranlar olacağız, kazanacağız” dedi.

CHP Avrat Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Giresun İl Başkanlığı’nda partililerle bire bir araya geldi. Burada ayrımsız izah fail Nazlıaka, şöyle konuştu:

“Bizler Türkiye’yi karış karış gezerek temas yerde vatandaşlarımızın sorunlarını tayin ika ve partimizin çözüm önerilerini ilam üzerine etkili olarak çalışıyoruz. Bu aşamada 81 ili tıpkı devir tamamladık şimdi ikinci turumuzu tamamlıyoruz. 407 ilçeye gittik. Bugün Giresun’birlikte dahi 3 kaymakamlık ziyaretimiz olacak. Dolayısıyla hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müstacelen örgütlenme çalışmalarımızda yoğunlaştık. Birlik illerde, ilçelerde örgütlendik. Akıbet 1 sene içerisinde partimize 110 bin yıpranmamış kadın unsur kattık ve katmaya üstelik bitmeme ediyoruz. Avrat, erkek, dinç elhasıl organ sayımızı her yerde katlaya katlaya devam ettiriyoruz. CHP ailesi olarak rastgele sabık periyot tamlık ülkeyi kucaklayacak, ayrılığın olmadığı ayrımsız Türkiye inşası için çalışıyoruz. Sizler Giresunlular ve burada yaşayanlar adına Giresun’daki sorunları yeryüzü gani bilen ve bunu en damardan yaşayanlarsınız.

“GİRESUNLU VATANDAŞLARIMIZIN YERİNDE TEDAVİ GÖREBİLECEĞİ ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİ”

Öncelikle sağlıktan başlayalım keyif bire bir insanın zat hayatından sonraları topluluk olduğu genişlik zer madde ve hepimiz bunun değerini kaybettiğimizde anlarız. Sağlığa ulaşım tıpkı haktır üste anayasada dahi tariflenmiş bire bir haktır. Ama hangi efsus kim Giresunlu vatandaşlarımızın buradaki mehabet hastanelerinde sağlığa erişim üstüne sıkıntıları var mı, var. Üstelik randevu almakta ağırlık yaşıyorsunuz bunun amacıyla acile başvurmak zorunda kalıyorsunuz ama acile gittiğinizde bu kere siktirici de acillik hastaların mağduriyetine faktör veren ortamlar söz konusu olabiliyor. Ev doktor dolayısıyla çoğu antlaşma ayrıksı illere, büyükşehirlere gezmek zorunda kalıyorsunuz. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü anımsatmak isterim sizlere, ‘Beni Türk hekimlerine yaşama ediniz’. Ancak sizler termin usulüyle hastaneye gittiğinizde ne doktorla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Amma anca görünüyor ki geçenlerde sizlerin sağlığınızı emanet edeceği Türk doktor bulmakta zorlanacaksınız. Çünkü ara sıra Suriyeli arada bir Afgan hekimler tedavi ediyor. Burada tığ insanları milliyetlerine göre fark etmiyoruz ama Türkçeyi bu ülkede öğür bire bir hekimle bildirişim kurmanın çok çarpık çurpuk olmayacağı gerçekliğini bile buradan paye atmak istiyoruz. Onun amacıyla tıpkı an evvel sağlıktaki sorunların çözülmesi ve Giresunlu vatandaşlarımızın yerinde tedavi görebileceği çözümler üretilmesi gerekiyor. Bunu bu nüfuz yapamaz çünkü zaten hakeza tıpkısı niyetleri, anlayışları böyle bir göz açıları bile namevcut.

Benzeri sair laf burada yaşanan sel ve su taşkınları ile ait, dönemsel yerine bu sıkça karşımıza çıkan mevrut aynı ülkü. Hem yaşamımıza hem hayat kalitemizi yıldırma ediyor. Mal varlığımızı tehdit ediyor. Mütekâmil ülkelere bakıyorsunuz, bu ülkelerde derelerin, nehirlerin katıksız akışında olması amacıyla reform edildiğini görüyorsunuz. Veri insanları birtakım çalışmalar yapmış ve sonuç evre kalburüstü sonuçlanmış projeler var. Sorarım size, burada böyle ayrımsız proje çalışması var mı? Yok. Dolayısıyla derelerin ıslahı konusu de Giresunluların çözülmesi gereken sorunları ortada meydan alıyor.

Görele’deki çarpık çurpuk gâvur atılan tesisiyle ilişik, buradaki hem yaydığı berduş ses seda nedeniyle hem fon kirliliği nedeniyle hem birlikte içmece suyu kaynaklarına ve nehirlere sızma ihtimalinden ekolojik ortam vatandaşlarımızın duyduğu bulut nedeniyle benzeri kat daha dile getirmeyi akla yatkın gördüm. Kasaba Şehircilik Bakanlığı’na yapılmış başvurular var ama gine üç maymunu oynayan yani görmeyen, duymayan, işitmeyen bire bir zekâ yoluyla yönetildiğimiz için bu sav de gine kenara itilmiş durumda.

Gelelim kat konusuna, temas seçimde bire bir kere yapımı vaadi sözü veriliyor. Bilahare intihap yapılıyor rafa kaldırılıyor. Yeniden Giresunlular ulaşımla ilgilendiren sorunlarıyla baş başa mevdu oluyor. Tabi buranın arz esas konusunu yeryüzü sona bıraktım, yani bölgenin geçim kaynağı olan fındık. Fındık üreticilerinin emeğinin hakkını alamadığını biliyoruz. Atamızın kurduğu Fiskobirlik eskisi gibi olsa bugün çokça daha değişik seçkin molekül, eğer muvaffakiyetli kadrolar yoluyla yönetilseydi bire bir mızıka büyüklük kuruluşları haddinden fazla elan farklı olurdu her madde. 2016’dan bu yana Arazi Mahsulleri Ofisi kamuda fındık alımını gerçekleştiriyor. 16 sene boyunca fındık alımını, fındık depolamayı ve denk regülasyonunu öğrenemediler. Çünkü galiba o kim yeteri büyüklüğünde mükemmel kadroları namevcut belki fındığı tanıyan kadroları bulunmayan. Ama şunu tıpkısı hamur, şu anda fındık üreticileri alnının teriyle bu kadar mücahede ortaya koyuyor olmasına karşın emeğinin karşılığını alamadığı bir tabloyla karşı karşıya.

“BU SEÇİM İKİ ZİHNİYET ARASINDAKİ BİR SEÇİM OLACAK”

Bağımlı sorunlar saymakla bitmez, ülkenin genelinde olan dirimsel dağılımındaki dengesizlikler, işsizlikler, verimsizlik, yoksunluk bunların bütünü üstelik tabii Giresun halkının de yaşadığı tecrübe ettiği problemler. Özetle bu seçme haddinden fazla eleştiri aynı intihap olacak ama bu intihap iki aday arasındaki bir seçme mümteni. Bu seçim iki telakki arasında olacak. Aynı tarafta demokrasiyi destekleyenler başka tarafta yegâne adamcılığı destekleyenler olacak. Benzeri tarafta milletin evlatları özge tarafta sarayın beslemeleri olacak. Tıpkısı tarafta hukukun üstünlüğünü savunanlar sair tarafta üstünlerin hukukunu savunanlar olacak. Aynı tarafta halkın egemenliğini dayamak isteyenler başka tarafta saray ve şürekasının egemenliğini yapmak isteyenler olacak.

“5 OCAK’TA HÜKÜMET PROGRAMIMIZ AÇIKLANACAK”

Biz sevgiyi, saygıyı herkesin geçim ortamında herkesin zenginlik zarfında yaşadığı bir Türkiye inşasını hükümran kılacağız ve bunun amacıyla da organize gücümüzle seçkin zaman sahadayız, olmaya da devam edeceğiz. Hep projelerimiz, hep kadrolarımız, politikalarımız amade. Bu politikalar yazıldı 5 Ocak’ta hükümet programımız açıklanacak. İktidara geldiğimizde Millet Masası namına neleri hayata geçireceğiz, hangi politikaları uygulayacağız bilcümle bunlar anlatılacak.

“ALTILI MASA NAMINA İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SAFLARI SIKLAŞTIRARAK SÜRDÜRÜYORUZ”

Cumhur İttifakı’nın biricik bire bir projesi var o de Altılı Masa’yı yuvarlamak, hep umutlarını buna bağlamış durumdalar. İnadına Altılı Masa herhangi bir sabık periyot haddinden fazla henüz kararlı adımlarla erk yürüyüşünü safları sıklaştırarak sürdürüyor. Nedeniyle başaramayacaklar amma bizler önce seçimlerde kategorik ama banko halkın partisi kendisine halkın iktidarını kuranlar olacağız, kazanacağız.”

Share: