Bahçeli’den Miçotakis’e haddinden fazla sert sözler: Türkiye’nin Ege’de bekâr olduğunu söylemiş, halt etmiş

Yunanistan’ın Ege’de adalarını silahlandırması ve ESIR’ye Türkiye’ye çarpışma uçağı satmaması üzerine etki yapması zımnında bire bir süredir iki büyüklük arasında gerginlik sürerken MHP Umumi Başkanı Şevket Bahçeli’den dikkat çekici ayrımsız yokuş geldi.

“SEVE SEVE ŞEHADETİ GÖZE ALIRIZ”

Bugün TBMM’de partisinin kol toplantından mütekellim Bahçeli, Yunanistan’a ağırbaşlı sözlerle yüklendi. MHP lideri, “Yunanistan MEMLUK’nin dolduruşuna gelip, Türkiye’ye düz okumaktadır. Lozan ve Paris Antlaşmalarının hükümleri yok sayılmaktadır. Dünyaya haykırıyorum, hakkımızı çiğnetmeyiz, hakkımıza ayn koyanların gözünü oyarız. Hak girmek şeref demektir. Şerefimiz ortamında seve seve şehadeti hücre alırız. Emperyalistin Miço’su bunu aklından çıkarmasın. Yunanistan Başbakanı Türkiye’nin Ege’de bekâr olduğunu söylemiş, halt etmiş. Allah’ımız var, tarihimiz var, ulaşacağımız zaferlerimiz var. Karnı acıkan katık istemez, hedefe kilitlenen rüzgar beklemez.” ifadelerini kullandı.

AYAĞA KALKIP ALKIŞLADILAR

Bahçeli’nin bu sözleri partililer aracılığıyla ince müddet alkışlandı. Konuşmasını sürdüren MHP lideri sesinin tonunu elan üstelik yükseltirken salondakiler alkışlamasına ayağa kalkarak devam etti.

MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Seçim takviminin işlemeye başlamasına büyüklüğünde TBMM’de milletimizin beklentilerini yasalaştıracağız. Emeklilikte hoşnutluk takılan kardeşlerimizin mağduriyeti bu sene bitmeden çözüme kavuşturulacak. MHP, tek vaadinin altında kalmamıştır. Cumhur İttifakı tek sözünü unutmamıştır. Zillete sakıt Türkiye muhaliflerinde dürüstlüğün izi görülemez. Türkiye katiyetle değeri çok şişman aynı ülkedir. Arada Sırada kıskançlıkla bazı bazı hayranlıkla kimi vakit husumetle bakılan Türkiye gerçeği bundan sonra dünya politika tarihinde ayn kamaştırmaktadır. MHP kendisine nasıl bir maziye erbap olduğumuzun ziyadesiyle farkındayız. 20223 yılına çokça gümüşgöz aynı şekilde hazırlanıyoruz. Her ayrıntıyı fikren çalışmalarımıza çabukluk veriyoruz.

“ANKETLER BİZİM İÇİN VIZILTIDIR”

966 ilçemizin tamamında toplantılar düzenledik, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, muhtarlarımızla buluştuk, dertleştik. Bu kavim bu yurt benim diyen herkesi bağrımıza pestil. Geleceği birlikte dayamak için sözleştik. Türk milletinin zillete düşmesi bahis konusu değildir. Halk öz varlığına sonuna kadar topluluk çıkacaktır. Anketler şurası söylemiş bunu söylemiş bizim üzere vızıltıdır, tığ milletimize bakarız. 16 Ekim’de Konya’da, 23 Ekim’de Manisa’birlikte kilitsiz küreksiz albeni toplantılarımızı yapacağız.

“ADAYIMIZ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN”

Topluluk İttifakı’nın anayasayı tebdil çoğunluğuna ulaşması için elimizden geleni yapacağız. Milli bağlantı ve erinçli yarınlara yankılanmak talip rastgele insanımızı aramıza buyur ediyorum. Tığ gelişigüzel Türkiye’yiz diyen vatansever yüreklerle çokça henüz etkili olacağız. Bizim Cumhur Reisi adayımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyeceğiz. Milli temas ve kardeşliğimiz, bol bolamat ve bereketimiz için milletimize çağrım: Kadın zihayat olalım, hep gelişigüzel Türkiye olalım. Siyasal ve düz çalışmalarımızda fariza düz milletvekili arkadaşlarıma, teşkilatımızın kökten sürme mensuplarına, bilcümle sorun arkadaşlarıma samimi teşekkürlerimi sunuyorum.

2. Acun Savaşı’nın ithamında küresel herkes çetin sınamalar eşliğinde çok okkalı sarsıntılar geçirmektedir. Ülkeler arası bağlanak ve aksata ağları yoğun çarpış almaktadır. Krizlerin biri biterken gayr başlamaktadır. Beşeriyetin güvenlik açığı yavaş şekilde genişlemektedir. Diplomatik gerilimler, politik oyunlar, ticaret savaşları, yayılımcı politikalar, insanca dramlar, abuhava değişikliği, azık ve enerji darboğazları, çözülmeyi bekleyen hit sorunlardandır. Beşeriyet istikrara ve refaha adeta susamış haldedir. soğuk savaş yıllarının sona ermesinin arkası sıra bir tane kutuplu dünya düzeni, çokça merkezli bakir benzeri siyasal tasarıma bırakmak üzeredir. İran’da 13 Eylül’de tıpkı tüvana kızın gözaltına alınması ve takat olayları patlamıştır. Dileğimiz sükûnetin bilge olmasıdır. Bosna kapalı, Kosova anlayışlı, Türkmeneli abluka altındadır. Ermenistan Karabağ’dahi tahriklerini sürdürmüştür. İtalya’bile sandıktan çıkan kullanılmamış siyasal emir Avrupa’yı telaşlandırmış, Irak’ta siyasi kriz yaygınlaşmış, Suriye’de istikrarsızlık varlığını dulda etmiştir.

RUSYA’NIN 4 BÖLGEYİ İLHAKINA TEPKİ

Rusya lideri Putin, geçen hafta Ukrayna’nın doğusundaki 4 bölgenin saz kararını açıklamıştır. Arsıulusal tümce tarihi benzeri inkisar yaşamaktadır. Budunsal ve mezhepsel çatışmaları tetiklemektedir. Ukrayna’nın yer bütünlüğüne yönelik operasyonu akla yatkın bulmuyoruz. Yeni acun düzeni diye hikayesi yazılan haddinden fazla bilinmeyenli karmaşık denklemin Rusya ile KÖLE ortada yeşeren al-ver sürecinin mahsulü olduğunu eksiltmek lazım. Rusya’nın ilhak kararı arsıulusal gizem ve dengeyi uçuruma incizap ihtimali çıkarmaktadır. Dünyanın siyasi ve kazançlı istikrarını zedelemesinin önü küşade, infirak taleplerinin penceresi açılmıştır. Ayrılıkçı niyetler okşanmış, putrel oldubittiye getirilmiştir.

“KILIÇDAROĞLU’NUN GÖZÜNÜ HIRS BÜRÜMÜŞTÜR”

Güvende değilsek geleceğimizden emin olamıyorsak hangi paranın ne kazancın ne yatırımın ne kazançlı aktivitelerin anlamı olacaktır. Tıpkısı masada oturmaktan, birbirlerinin ayağını kaydırmaktan yaptıkları ayrıksı benzeri özdek yoktur. Geçtiğimiz ahzüita günü ikinci devir görüşmelerine başlayan inme partilerinin kuma açıklamalarından yeniden ayrımsız sonuç çıkmamıştır. Bu acizler koalisyonu su kaynatmıştır. Alçalma partilerinin birbirine güveni kalmamıştır. Gelişigüzel birinin gündemi farklıdır. Diyorum kim bunlardan hangi karye hangi çevre olur. Gösterecekleri adayları Türkiye’nin 13’üncü Cumhur Reisi olacakmış. Erdemli uçan güç düşer, eğreti ağababa binen er düşer. 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını üstelik kesinkes görecekler. Kılıçdaroğlu’nun durumu kritiktir. Cumhurbaşkanı adayı olmak üzere gözünü acı bürümüştür. Bizim için sav yoktur. İP başkanının Kılıçdaroğlu’na şükran duyacağını söyledikten bilahare, 31 Mart’ta borçlarını ödediklerini söylemesi taktik bir hamledir. HDP ile masa altında ahali ele tutuşup, masa üzerinde restleşenlerin itibarı sıfırdır. Tığ kimin hangi olduğunu neyi hedeflediklerini gür biliyoruz. Tek kimse bize hikaye anlatmasın.

CHP’nin mevkuf ve mahkûm sanki gazetecileri içki döküyor, anaları ağlatıyor. Teröriste gazeteci diyenler bizim gözümüzde teröristtir. Türk ve Türkiye düşmanlarına acırsak acınacak hale düşeriz. Türkiye’nin karşısına hizalanmış alçalma cephesi milletimizin yürüyüşünü durduramayacaktır. Ya bu düşkünlük cephesi Türkiye’yi bozuk edecektir evet üstelik Türk milleti ayağa kalkacak müstelzim cevabı verecek ve zilletin belini kıracaktır.”Share: