Baja yarışlarında pilotlar ilk kez 500 kilometre koşacak

– Baja yarışlarında pilotlar ilk kez 500 kilometre koşacak

BOLU – Bolu’da üç gün sürecek olan ‘Baja 500’ yarışlarında pilotlar Türkiye’bile ilk defa 500 kilometrelik dokuz canlı parkurlarda zafere ulaşmak için yarışacak.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu ile Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü’nün destekleriyle Bolu’da düzenlenecek olan Baja yarışları, 21 Teşrinievvel Cuma haset kent merkezinde yapılacak tören ile başlayacak. Üç dönüş sürecek olan ‘Baja 500’ yarışlarında 40 pilot Türkiye’bile ilk defa 500 kilometre koşarak birincilik amacıyla uğraş edecek.

Yarışlarla ilişkin planlı basın toplantısında konuşan

Bolu Tabiat Sporları ve Off-Road Kulübü Başkanı Hüccet Turan, “Geçen yıl birlikte Baja şampiyonasının ikinci ayağını Bolu’da gerçekleştirdik. Bu sene de Bolu’da ‘Baja 500’ adıyla şampiyonayı gerçekleştireceğiz. 500 kilometrelik etabımızı hazırladık. Bu yarış şuanda federasyonun Türkiye’bile gerçekleştirdiği geçmiş yarışma olacak. Bolu’nun turizmine katkı vereceğini düşünüyoruz. Şu anda 20 vasıta var. 40 sporcu Bolu’daki yarışı koşacak. Yarış cuma namazı, cumartesi ve alım satım günlerinden oluşuyor. Cuma Namazı haset tören başlama ile başlayacak. Cumartesi haset Atlama Beygiri Yaylası bölgesinde 120 kilometrelik etabı 2 el koşacaklar. Alışveriş günü bile Aladağ etabını koşacaklar” dedi.

Share: