BAKAN ERSOY BEYOĞLU’NDA ‘FOTOMARATON’A KATILDI

HARS ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Hars Yolu Festivali kapsamında ‘fotomaraton’ etkinliğine katıldı.

Türkiye Hars Yolu Festivali bu sene İstanbul, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’da düzenleniyor. İstanbul’daki Beyoğlu Kültür Yolu Festivali saat 12.00’üstelik Atatürk Kültür Sarayı (AKM)’nde düzenlenen ‘fotomaraton’ ile başladı. Etkinlikte, 2 bin 500 fotoğrafsever, AKM, Şişhane Meydanı ve Galataport’ta 6 saat boyunca foto çekecek. Etkinliğe katılan Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fotomaratonun Taksim temasını açıklayarak, fotoğrafseverler ile Atatürk Kültür Merkezi önünde fotoğraf çekildi.

Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı konuşmada, “Başta İstanbul, Türkiye ve daha sonraları mecmu dünyaya yayılıyoruz. Fena Hâlde zerrin tişörtlerinizi da giymişsiniz. Arılar kadar dağılacaksınız ve İnşallah İstanbul’üstelik bizim etkinliğimizde fark edemediğimiz, görüp bile göremediğimiz, yönlerini fotoğraflayıp aceleci tıpkı şekilde herkese ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu sene Beyoğlu Hars Yolu Festivali çokça daha şenlikli ve organize şekilde, temas yıl düzeni oturarak bitmeme ediyor. Çokça birlikte sunturlu bir mebde olduğu amacıyla, yavaş yavaş tamlık Türkiye’ye yayıyoruz. Bu yıl etkinlikler Çanakkale’bile başladı, Konya’yla bitmeme ettik. Şimdi İstanbul Beyoğlu Kütür Yolu Festivali, Başşehir Ekin Yolu Festivali ve Diyarbakır Hars Yolu Festivali’yle ilkokul etkinliğe imdi. İnşallah herhangi bir yıl beş şehir daha ilave ederek, cemi Türkiye’ye çabuk tıpkı şekilde yayılmasını sağlayacağız” diyerek konuştu.

Etkinliğe katılan ışık sanatçısı Ateşli Aral da gelişmemiş aynı meşveret yaparak, fotoğraf meraklılarına ayrıntı ve dikkatin koca olduğunu tabir ederek, ‘Kadrajınız verimli olsun’ sözleriyle destek verdi.

Share: