Bartın haberleri! İYİ Fırka Umumi Başkanı Akşener, Amasra’da patlama yaşanan eroin ocağında incelemelerde bulundu

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişik maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişik, “Arama kurtarma çalışmalarına katılan herkese, madencilerimize, gönüllülerimize ve bütün ekiplere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Cenabıhak, tıpkı elan bu acıları yaşatmasın.” dedi.

Beraberindeki heyetle eroin ocağına gelerek incelemelerde kâin Akşener, yetkililerden hikmet aldı. Akşener, patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına mebde sağlığı dileyerek “Tanrı, şehitlerimizi inşallah Peygamber Efendimize yandaki kılsın. Tanrı onların şefaatlerinden ailelerini faydalandırsın.” ifadesini kullandı.

Çok keskin ve insanın yüreğini dağlayan bire bir hadisenin ardından buraya geldiklerini tamlayan Akşener, kontrol kurtarma çalışmalarına katılanlara teşekkür etti. Akşener, şunları kaydetti:

“Bundan sonraki fasılda şehitlerimizin ailelerini, bu ülkenin kurumsal yapısı, devleti, elbette onları serbest bırakmayacaktır, ne lazımsa yapacaktır. Mazi bilgelik aldığımız andan itibaren Genel Sekreterimiz Garaz Poyraz Bey’in başkanlığında Konya Milletvekilimiz Fahrettin Çıkış ve Ankara Milletvekilimiz İbrahim Halil Oral ile aynı kol kuruldu. Onlar geceleyin geldiler buraya. Sabah de ben yola çıktım İstanbul’dan. Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır, İstanbul İl Başkanımız ve yan şehirlerin el başkanıyla bu arada buraya geldik. Cenazelerin teslim edildiği ara sıra ailelere taziyeye gittik. Demincek üstelik burayı gördük. Sizin aracılığınızla gene söylüyorum; taharri istirdat çalışmalarına katılan herkese, madencilerimize, gönüllülerimize ve hep ekiplere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ailelerimize, milletimize tekrar çıdam diliyorum, esas sağlığı diliyorum. Şehitlerimize üstelik inşallah Sefir Efendimize bitişik olmalarına dayalı arz kalpten dualarımızı iletiyoruz. Tanrı tıpkısı elan bu acıları yaşatmasın.”

Share: