Başarılı oyuncu Afra Saraçoğlu, IMDb listesinde sunu üste sâdır Türk yıldız oldu

Şimdilerde Film Yıldızı TV ekranlarında yayınlanan Yalı Çapkını dizisindeki başarısıyla sezonun en çok konuşulan oyuncusu olan Afra Saraçoğlu, IMDb’da bile serian yukarı tırmandı.

KARİYER REKORUNU KIRDI

Dünyanın yeryüzü şişman film, dizi film ve oyuncu puanlama sitesi olan IMDb’üstelik, 11 milyondan fazla kişioğlu arasından bin 664’üncü sıraya yerleşen Saraçoğlu, arz üste çıkan Türk kader olmayı başardı. Başarılı oyuncu, IMDb’nin Türkiye listesinde ise 1 numaraya yerleşerek, zirveye artık ve kariyer rekorunu kırdı.

AFRA SARAÇOĞLU KİMDİR?

2 Çatlak 1997 tarihinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya geldi. Bala yaşlardayken annesi ile babası boşanınca annesiyle gelişigüzel Antalya’da hayatını sürdürdü. Lisans eğitimini Eskişehir Rum Üniversitesi’nde tamamladı. 13 yaşında Antalya’da modellik yaparak mesai hayatına atılmış Afra Saraçoğlu, önceki oyunculuk deneyimini 2016 yılında başrollerini Özcan Bahir ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı ‘İkinci Şans’ filmiyle yaşadı.

2017 yılında ‘Fazilet Karı ve Kızları’ dizisiyle ilk kez göstergeç ekranlarında düz düzlük Saraçoğlu, 2019 yılında ‘Kardeş Çocukları’ adlı dizide 21 seksiyon görk aldı. 2020’nin geçmiş aylarında başlayan fakat koronavirüs salgını dolayısıyla aleniyet sunulan ‘Öğretmen’ dizisinde ‘Gizem’ karakteriyle uzunluk gösterdi. Ancak dizi film 9. bölümüyle bitiş yaptı. 2021 yılında ‘Yeşilçam’ dizisinde ‘Tülin Saygı’ karakteriyle zevk toplayan oyuncu, bugünlerde ‘Yaka Çapkını’ dizisinde ‘Seyran’ rolünü oynuyor.

Share: