Başbuğ Akçadurak: “Amme malına uymazlık yüklemek ayrımsız adamlık suçudur”

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, şehremaneti yoluyla yapılan yaşam alanlarında ve otopark alanlarında mevcut habitat ve kamelyalara uymazlık veriliyor.

Adnan Menderes Hayat Parkı özellikle almak için şehrin farklı noktalarında bulunan hayat alanlarında, parklarda habitat bankları, kamelyalar ile tuvaletlere sunulan zarar gözler önüne serildi.

Sosyal alanlara, parklara, yavru oyun guruplarına, site içi tuvaletlere sunulan zararların yapılan çalışmalara ve verilen emeğe engel yüklemek olmadığını, tam Gediz halkının toplumsal haklarına yapılan aynı geveze olduğunu belirten Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak,

“Şehrimizin yaşanabilir tıpkısı saha olması amacıyla bilcümle birlikte çalışmalıyız. Hepimize sakıt fariza ise yapılan bu hizmetlere eş geçmek ve onları korumaktır. Birbirimizin hakkına uyma yazar tevakki etmek göstermeliyiz” dedi.

Komutan Akçadurak, “Gediz Belediyesi yerine bizlerin en şişman görevi, kentte diri her bir vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu hizmeti çevirmek, vatandaşlarımızın rahatı, huzuru ve mutluluğuna yardım sağlamaktır. Bunu yaparken de cemi hizmetlerin, tesislerin, yapıların ve projelerin bedelini hepimizin katkılarıyla hayata geçtiği hassasiyetine şişman dikkat gösteriyoruz. Tığ böylesine çakal tıpkı formalist içerisindeyken ilçemize kazandırdığımız parklarımızın, tesislerimizin ve içtimai alanlarımızın kimliği belgisiz güç veya eşhas vasıtasıyla zarara uğraması, kırılması, bizleri fazlasıyla üzmektedir. Çünkü söz konusu kayran, ürün ve tesislerin topu topu birer kamu malıdır, tüyü natamam yetimin hakkı ve Gediz’üstelik tüvana her bir bireye aittir. Hepimizin ortak malı olan tesislere yapılanlar hoppadak bizlerin çalışması ve emeğine değil, bütün hemşerilerimizin hakkınada da işlenmiş benzeri saygısızlık, bir saldırıdır” şeklinde konuştu.

Kamu malına zarar verenler esasen farkında olmadan zat mallarına zarar vermiş oluyorlar ifadelerini kullanan Komutan Aşure Ayı Akçadurak, “Halkımızın bu konuda bizlere destek olmalarını bu kök olaylara tanık oldukları anlarda itimat güçlerimize veya Belediye ekiplerimize ihbarda bulunmasını arzu ediyoruz. Kuşkusuz ki insanlar evlerindeki eşyaları kırıp fesih ederek uymazlık vermiyorsa bu amme mallarına birlikte hiçbir şekilde engel vermemelidir. Halkın malına engel çevirmek, delmek özlük malımıza, çocuklarımızın geleceğine beis vermektir” açıklamasında bulundu. – KÜTAHYA

Share: