Başkan Aras: “Bodrum’un mutluluğu için çalışıyoruz”

Muğla’nın Bodrum ilçesi Çiftlik Mahallesi’nde Bodrum Belediyesi yoluyla yapılan İsmail Altındağ Sadık Aksata Yeri ve Sosyal Etkinlik Alanı planlı küşat töreni ile vatandaşların hizmetine sunulurken, Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Bodrum’un mutluluğu amacıyla çalışıyoruz” dedi.

Etüt ve Proje Müdürlüğü aracılığıyla çalışmaları düzenlenen İsmail Altındağ Bağlı Pazar Yeri ve Sosyal Faaliyet Alanı’nın açılışına haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. Kom Mahalle Muhtarı Halil Köse, yaptığı konuşmada kendilerine böyle ayrımsız tesisi kazandırdığı amacıyla Başkan Ahmet Aras’a ve ekibine teşekkür etti.

Bodrum Şehremini Ahmet Aras ise açım konuşmasında eski dönüş Başbuğ Yardımcılığı yaparak Bodrum’a katkılar sunan rahmetli İsmail Altındağ’ı anarak, “Bura İsmail Altındağ Başkanımın mahallesidir, ruhu keyifli olsun. Başkanımın, mahallesine ve Bodrum’a büyük hizmetleri vardır. Biz dahi ona ahde vefa olsun niyetiyle iş yerimizin ismini Kom İsmail Altındağ Ilişkin Alım Satım Yeri namına tescilledik. En mümasil zamanda da meclise getirip sedir kararı ile ismini ölümsüzleştireceğiz. Sayın Başkanımıza Allah’tan yağmur diliyoruz, yaptığı hizmetler için dahi şükran ve minnetlerimizi yeryüzü ediyoruz” dedi.

Başbuğ Ahmet Aras, konuşmasının devamında faaliyet arkadaşlarına bile emekleri dolayısıyla teşekkürname ederek, “Belediyecilik anlayışımız içtimai, belirgin, halkla çöz içe, adisyon verebilir bir anlayıştır. Bodrum akıbet dönemde çokça büyüdü. Herkes bu büyümeden payını almakta. Seçkin güzeşte ahit mütezayit nüfusumuz ile istekler ve ihtiyaçlar artıyor. Amma bizler balaban ayrımsız çaba ile işimizin başındayız. Arkadaşlarımla gelgel duyuyorum ve belediye personeline huzurlarınızda teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bodrum’un yerli sanatçısı Ender Kasal görüntü alarak açılışa ezgileriyle ulam katarken Bodrum Şehremini Ahmet Aras ile vatandaşlar, Bodrum’a has ahali oyunları oynadı. Açılış etkinlikleri böylecene Slow Food Kilolu Gari Bodrum Birliği marifetiyle 9. Yer Temel Haset ve Domestik Malı Haftası dolayısıyla börülceli tarhana çorbası ve Bodrum gemici peksimeti ikramı yapıldı.

772 metrekare sınırlanmış alana erbap, polat konsültasyon alanda destek ve çevresiyle vatandaşların hizmetine sunulurken, alanda aksata faaliyetlerinin yanında düğünler, taziyeler, değişik etkinlikler ve toplumsal operasyon bile yapılacak. Uray münasebet yeri çalışmaları çerçevesinde muhtarlık binası ile Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Taşınmazlar Ofisi benzeri alanda hizmet verecek. – MUĞLA

Share: