Başsavcı koyulmak isteyen martir kızını mutlu fail telefon görüşmesi

Martir Açıkgöz Ehlihibre Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini ziyaret eden Ilbay Erdinç Yılmayan, şehidin kızının Başsavcı koyulmak istediğini öğrenmesi üstüne alelade Eyşan’ı Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ile telefonda görüştürdü. Telefonda Başsavcı Arısoy ile görüşen Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz eşi Doç. Dr. Şenay Yılmayan ile alay malay Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında bölücü yıldırı örgütü mensuplarınca önceleri döşenen mayına basarak martir olan Uyanık Bilirkişi Kademeli Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini ülfet etti. Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’un dahi vadi aldığı ziyarette şehit Abdullah Açıcı için Kur’an-ı Cömert okunarak, yakarış edildi.

Ziyarette şehidin eşi Songül Açıcı ile çocukları Oğulcan, Vedat ve Eyşan Açıcı’yla dostça ederken şehidin kıtipiyoz kızı Eyşan’ın Başsavcı oluşmak istediğini öğrenen Ilbay Erdinç Yılmayan, bunun üstüne Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’u telefonla aradı. Telefonda Başsavcı Arısoy ile görüşen Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansırken tebessümler içerisinde Arısoy’u vermek istediğini söyledi. Bunun üzerine pespaye Eyşan’ı misafir etmek istediğini tamlayan Arısoy, şehidin kızına başarılar dileyerek kutlama etti.

Ziyaretinin peşi sıra izah işleyen Ilbay Erdinç Yılmaz, “Vatanımız amacıyla canlarını veren muazzez şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir ahit ödeyemeyiz. Mekanları behişt olsun, Cenab-ı Cenabıhak şehitlerimize ferah dolgunca rahmet eylesin. Bu araç ile eksiksiz şehitlerimize ve irtihal etmiş gazilerimize Tanrı’tan yağmur diliyor; gazilerimize minnettarlık ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şehit Açıkgöz Ehlivukuf Aşamalı Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesine Kur’an-ı Koçak ve Türk bayrağı sunma edilmesiyle görüşme sona erdi. – OSMANİYEShare: