Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde’de konuştu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu ancak ve fakat milli görüşle tamam, Yeniden Refah Partisiyle evet.” dedi.

Erbakan, Niğde’birlikte İl Hars Merkezi’nde partisinin 2. Çarpık Çurpuk İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kestirmece 4 yıl önce kurulan Baştan Bol Bolamat Partisinin 300 bine mümasil resmi üyesi, 100 bine mümasil kasa başı müşahidiyle 81 toprak ve 900’den aşkın ilçede teşkilatlandığını söyledi.

Muhalefeti ve “altılı masa”yı eleştiren Erbakan, şunları kaydetti:

“Toplanıp toplanıp, öz kıraathane içip, aşındırmak yiyip, mübarek verimli kardeş kardeş edip ondan sonraları dahi dağılıyorlar. 30 misil birlikte, 6 el bile masa başında buluşmuşsunuz, 6 aydan beri ne konuşuyorsunuz Cenabıhak aşkına? Ortaya tıpkı cumhurbaşkanı adayı çıkarabiliyor musunuz? Yararlı. Şu kazançlı krizden kurtulmak amacıyla aynı umar ortaya koyabiliyor musunuz? Müfit. Dış politikada bu iktidardan ayrımlı aynı şey söyleyebiliyor musunuz? Yararlı. ‘Güçlendirilmiş saylav, güçlendirilmiş vekil.’ Tıpkı üstelik mübarek bereketli ışık çektirip adeta tıpkısı kızıl günü. Aynı hamur paketi ortaya koyabilmiş misiniz? Müfit. Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu ancak ve ancak milli görüşle tamam, Yeniden Bol Bolamat Partisiyle peki.”

Erbakan, iktidara geldiklerinde ilk yerine 150 milyar dolar arttırma köken üreteceklerini rapor ederek, şöyle konuştu:

“İkinci yapılacak aksiyon, denk bütçe. On Paralık kimse Cumhurbaşkanlığı üstelik karışma görünmek amacıyla tek kamu kurumu gelirinden henüz çok gider yapamayacak. Denk bütçe düzenlemek zorunda olacak. Illet? Borçlanmanın önüne ayrılmak için bu repo canavarından boşanmak amacıyla. Üçüncü atılacak hamle, kategorik ve banko bu ayrıcalıklı holdinglere bağlanan hortumların kesilmesi. Biz dulun, yetimin, 85 milyonun hakkını 5 sunum holdinge peşkeş çektirmeyiz. Dördüncü atılacak adım, kamuda israfın önlenmesi. Bütün bu atılacak adımlarla elde edilecek kuvvetli imkan, esas sahibi olan 85 milyona aktarılacak. İşte o nedenle diyoruz ki bu imkanlarla gelir gelmez iştirakçi, memur, emekliye yüzdelik 150 mahiye zammıyla işe başlayacağız.”Share: