Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden Rıdvan Dilmen’i çok şaşırtan teferruat: Tafsilatlı süredir görmemiştim

Süper Lig’de sezonun evvel derbisi konuşamayan vermedi. Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin 0-0 berabere kaldığı maçı TV8.5 ekranlarında değerlendiren Rıdvan Dilmen, karşılaşmanın akıbet zamanlarda izlediği yeryüzü çığlık derbi olduğunu belirtti.

“SEREMONİYE KADAR ATEŞLI BEŞİKTAŞ TARAFTARI VARDI”

Derbide kendisini şaşırtıcı tıpkısı detayı anlatan Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamada, “Ateşli ayrımsız Beşiktaş taraftarı vardı maçtan önce, seremoniye büyüklüğünde. İki haftadır muhtemel derbi olmasına karşın baziçe inisiyatifi Fenerbahçe’deydi ama olmadı. Tek ocak sahibinin yüksek oynamadığı aynı derbi görmedim etraflı süredir.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarının devamı şöyle:

“HERKESİN BEKLENTİSİ GOLLÜ MAÇTI”

“Bugün izlence baskı biter, serencam yıllarda gördüğüm sunma keder derbilerden biri. Konum fakirliği vardı. Sanki iki bando bile beraberlik için oynamış gibiydi. Hakem da bir şekilde. Espri bire bir yana, ruh bilimsel faktörler gidişatı etkiledi. Fenerbahçe Galatasaray’u güzeşte sezon yendi söz misali deplasmanda, onda üstelik olmamıştı. Herkesin beklentisi gollü maçtı. Fenerbahçe’nin lacerem oynayacağını bilmediğimiz için Fenerbahçe açısından anlayış yapamadık.

“FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ TRİBÜNLERİNİ DURDURDU”

Beşiktaş Başakşehir’e, Fenerbahçe’bile Konya’ya karşı zorlanmıştı geçmiş haftalarda. Maçın gidişatında Jesus’un kazanmaya geldiğini hissediyordum. Beşiktaş savunma arkasına bütünüyle atmak zorunda kaldı, 6 kat ofsayta yakalandı. Savunmayı öne çıkarması Fenerbahçe’nin işe yaradı. Ersin 2 sunum önce yarıda bol tümden çıkardı. Fenerbahçe ilk yarıda yüzdelik 10 daha dolgunca oynayarak Beşiktaş tribünlerinin gürültüsünü durdurdu.

“ACI FARE DOĞURDU”

3’er oyuncu değişikliklerinden bilahare baziçe Fenerbahçe açısından durdu resmen. Beşiktaş’ta birlikte Ghezzal fark yarattı. Alanya maçı 3-1’ken çıktı oyundan 2. haftada. Çok açık değiştirdi gidişatı. Kader oyuncusuz olmadığını gösterdi benzeri defa elan. Tribünleri da ayaklandırdı. Kayran kıvançlı satan kıvançlı durumu oldu. Fenerbahçe otobüse binecek, kumanyasını eşya 1 benek 1 puandır diyip evine dönecek. Kaybetse bence Ismael giderdi. Tedirginlik onda da vardı. Akıbet dakikalarda kazanmayı hesaplamış o belliydi. Esasen baziçe için adil ayrımsız sonuç oldu. Kötü fare doğurdu birlikte diyebiliriz.

Share: