Bingöl gündem haberleri: Trakya Darülfünun öğrencilerinin kampüsteki ikinci evi Güre Büro oldu

Trakya Üniversite (TÜ) Balkan Yerleşkesinde Bilgisizlik ve Spor Bakanlığınca açılan Tendürüst Şube, öğrencilerin keyifli mesafelik geçirdikleri, ücretsiz çorba ve öz ikramlarından yararlandıkları telaki alanı haline geldi.

Gençlerin zatî ve toplumsal gelişimini destekleyici icraat fail, ihtiyaçlarını dikkate alarak gençlerin öz potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlayan, karar kabul etme ve aplikasyon süreçleri ile içtimai hayatın temas alanına katılımı sağlamaya yönelik şahsi gelişim çalışmaları gerçekleştiren ve gençleri herhangi bir tür zararlı alışkanlıktan uzak tutmaya yönelik engelleyici apotr faaliyetler gerçekleştiren Bilgisizlik Merkezlerine bağlı Zihayat Ofislerden biri bile TÜ’da kuruldu.

Üniversitenin akademik birimlerinin çoğunun olduğu ve mektepli yurtlarının bulunduğu Balkan Yerleşkesi’ndeki Dinç Büro, bodur sürede darülfünun gençliğinin yol uğrağı yeri oldu.

Ücretsiz öz ve çorba ikramının bulunduğu Zinde Ofislerde öğrenciler tezkere okuma, oyun ve istirahat alanlarını da kullanabiliyor.

-“İkinci evimiz kabil…”

Taze Idarehane sorumlusu Fatih Saldıran, AA muhabirine öğrencilerin Dinç Yazıhane’teki eksiksiz faaliyetlerden ücretsiz yararlandığını söyledi.

Hücumcu, “Sabahleyin er saatlerde açtığımız ofisimizde geç saatlere kadar öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Buraya geldiklerinde seçkin devir zinde çorba bulabiliyorlar, öz ikramımız birlikte var. Onun dışında haftada tıpkı periyot lokma dağıtımı yapıyoruz.” dedi.

Darülfünun öğrencilerinden Ferhat Duroğlu ise öz ve çorba ikramının öğrencileri sevindirdiğini belirtti.

Tendürüst Büro’i kampüsteki evleri olarak gördüklerini tabir fail Duroğlu, “Öğrenciler zamanlarını burada değerlendirebilirler. Biz burayı ikinci evimiz kendisine görüyoruz. daima buradayız.” dedi.

Öğrencilerden Beyza Varol birlikte tezkere fehmetmek üzere arkadaşlarıyla Tüvana Yazıhane’e geldiğini belirterek, öz ve çorba ikramının fena hâlde aynı jest olduğunu kaydetti.

Share: