Bitlis haberi… Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Polis memurunun düğününde görüntü düz Tıvorlu İsmail binlerce kişiyi şanlı dansıyla coşturdu

BİTLİS – Bitlis’in Hizan ilçesi nüfusuna mukayyet polis memuru Adnan Yararlanmak’ın düğününde hayalet düz Tıvorlu İsmail, binlerce davetliyi performansıyla coşturdu.

Bire Bir süre Hakkari’de görev eden ve henüz bilahare Van’a atanan polis memuru Adnan Yakalamak üzere memleketi Hizan ilçesinde dinleti havasında görkemli bir düğün töreni yapıldı. Hakkari’de görev yaptığı süre içre ahali tarafından müstehap ve halkla bağırsak içe olan polis güçleri memuru Adnan Yakalamak, memleketi Hizan ilçesinde dünya evine girdi. Aşiret liderleri, kanaat önderleri, STK temsilcileri, alım amirleri, kasaba el ve ilçelerden binlerce davetlinin yanı sıra Gevdan aşiretine mensup Hakkari’nin köklü esnafından H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan de dernek törenine katıldı. Tıvorlu İsmail Aşkan’ın geldiğini öğrenen binlerce vatandaş, dernek alanına atak etti. Dernek törenine mahiyet katarak farklı bir gaz yuvarı oluşturan Tıvorlu İsmail, binlerce kişiyi coşturdu.

Polis memuru Takip Etmek, bu mutlu gününde beraberinde olan ve kendisini onurlandıran tamam davetlilere ve özelikle Hakkari bölgesinden mevrut H. İbrahim Aşkan ve fenomen yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan’a teşekkür etti.

Share: