Bolu ruzname haberi… Bolu’dan gücük gelişmemiş

Gerede Belediyesince merbut halı düz ve oyun gruplarının saha alacağı bala coşku merkezi hayata geçirilecek.

Mevcut halı sahanın tadilatı için Gerede Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünce ihaleye çıkılarak ilişkin firmaya düzlük teslimi yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, ihaleyi alan firmanın tebeddülat işini tamamlar tamamlamaz sınırlı halı meydan ve baziçe gruplarının kayran alacağı yavru coşku merkezini genişlik kısa sürede vatandaşların hizmetine açacaklarını bildirdi.

Vatandaşların kapalı cümbüş merkezi bulunmadığından sıkça Bolu’ya her an çocuklarıyla kânunuevvel geçirdiğini nâkil Allar, “İnşallah çocuklarımız ve gençlerimizin güzelce kânunuevvel geçirebileceği emsalleri kadar adamakıllı aynı eğlence ve oyun merkezini hizmete açtığımızda vatandaşlarımız çocuklarıyla alelhusus hafta sonlarını sunu adamakıllı şekilde değerlendirebilecek. İlçemize balkı olsun.” dedi.

Bolu’da çiftçilere yönelik eğitim bilimi ve bilgilendirme toplantıları başladı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce çiftçilere yönelik yetişek ve bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.

Yeni yetişek yılı faaliyetleri çerçevesinde yapılan toplantılarla çiftçilerin, kullanılmamış zirai teknolojiler, tarımsal destekler, özel hile destekli projeler, hayvancılık, tarımda iş güvenliği ve emin traktör kullanımı, Tarım Sigortaları Havuzu ve ayrıksı konularda bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Avşar köyüyle başlayan terbiye faaliyetinin önceki gününde İl Müdür Muavini Hasan Taş ve beceri personel, köy sakinlerini bilgilendirdi.

İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Misyon, 87 köyde gerçekleşecek eğitimlerde vatandaşların istediği temas konuda personellerine sorularını yöneltebileceğini belirterek, çiftçileri ve adayları bu hizmetten faydalanmaya davet etti.

Eğitimler, 8 Mart 2023’te sona erecek.

Share: