Bolu selen! TOSFED Baja Kupası’nın ikinci yarışı Bolu’da yapılacak

2022 Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Baja Kupası’nın ikinci yarışı, 21-23 Ekim’de Bolu’da “Baja 500” ismiyle koşulacak.

Bolu Huy Sporları ve Offroad Kulübünce (BOLOFF) Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle 500 kilometrelik etapta gerçekleştirilecek yarışlara, 25 araç ile 50 pilotun katılması bekleniyor.

Yarışların tanıtımı zımnında düzenlenen basın toplantısında mütekellim Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Bolu’nun sporda çokça iddialı tıpkısı kent olduğunu söyledi.

Spor turizmine katkı uydurmak üzere etkinliğe destek verdiklerini anlatan Güler, “500 kilometrelik etapla beraber bu organizasyonun, Bolu’nun spor turizmine vahim katkı sağlayacağı gibi federasyon ve off-road sporları açısından birlikte gösterişli gürültülü getireceğine inanıyoruz.” dedi.

BOLOFF Başkanı Hüccet Turan ise 500 kilometrelik etabı hazırladıklarını belirterek, “Bu, şu anda Türkiye’de tek ve federasyonun evvel yarışı olacak. O yüzden Bolu’nun spor turizmine ulama vereceğini düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

Turan, 21 Ekim’de Bolu Valiliği uğrunda bidayet seremonisiyle başlayacak yarışlarda 22 Ekim’de Atlama Beygiri Yaylası, 23 Ekim’de Aladağ etabının koşulacağını, ödül töreniyle organizasyonun tamamlanacağını söyledi.

Share: