‘borçsuz Belediye’ Unvanlı Cevdetiye Belediyesi’nin İyi Partili Başkanı Mehmet Özer: “İyi Belediyecilik, Çalmayan ve Çaldırmayandır”

SENET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin, ‘borçsuz belediye’ unvanlı Cevdetiye Belediyesi’nin İYİ Partili başkanı Mehmet Özer, 7 milyon lira borçla devraldığı belediyenin tekmil borçlarını ödedi. Başbuğ Özer, “Şu anda şükürler olsun kim hiçbir borcumuz kalmadı. Bankada, belediyemizin bütçesinde olan paramız dahi nakdi yerine var. Tığ, gür belediyeciliği anlatmaya çalışıyoruz. İyi belediyecilik, çalmayan ve çaldırmayandır” dedi.

Cevdetiye Belediye Başkanı Mehmet Özer, göreve geldiği çağ 7 milyon namus borcu ile devraldığı belediyeyi şu dakika borçsuz olarak yönettiğini belirtti. Özer, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, “31 Mart seçimlerinde ferah belediyecilik anlayışıyla göreve geldim. Tahminî 3,5 yıllık yaptığımız bakım çerçevesinde zer vatandaşlarımla bu arada branş kola, tek parti ayrımı yapmadan 3,5 yılımızı doldurduk. 3,5 yılın içerisinde ‘borçsuz belediye’ unvanını Cevdetiye Belediyesi adına kazandık. Şu anda şükürler olsun ki tek borcumuz kalmadı. Bankada, belediyemizin bütçesinde olan paramız da nakdi kendisine var” diye niteleyerek konuştu.

“BİZDE HİZMET SEVDASI VAR, BINDI SEVDASI BULUNMAYAN”

Mehmet Özer, şunları söyledi:

“Değerli vatandaşlarımla bu arada, tek alt bölüm yapmadan, geçen yıl itibariyle hiçbir partiyi ayırmaksızın 83 çocuğa burs ödedim. Halbuki 31 Mart seçimlerinden sonra çalışan personelime ‘Siz muhalefetsiniz, aylık alamazsınız’ demeleri beni kavi bağlamadı. Ben değme kamer, -bizde 7 bin lira- asgari ücretliye mahiye veriyorum. İşçi mutlu, vatandaş memnun. Tığ, geldiğimiz günden bugüne hizmet aşkıyla… Bizde bakım sevdası var, hamil sevdası bulunmayan. O tatlılıkla baktığımızda bizim belediyemizin alnı dürüst ve zımnında bizim üstelik alnımız aktır. Şükürler olsun, Rabbime hezel vermiştim; ‘çalmayacağım, çaldırmayacağım’ diyerek. Bu doğrultuda vatandaşlarımız kıvançlı, hizmetlerini alıyorlar. İçme suyumuz metin değildi, halkın hizmetine açtık. ‘Ben gittim, paramı alamadım’, bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde karışma görünmek üzere hiçbir vatandaşımız, tek esnafımız dememiştir.

“İYİ BELEDİYECİLİK, ÇALMAYAN VE ÇALDIRMAYANDIR”

Sinekle mücadelemizi yaptık. Dere ıslahat çalışmamızı yaptık, bitirdik. Esentepe villalarımızın altyapı sorunu vardı, meze verdik, yaptık ve hizmete açtık. Bu yıl bile gene çocuklarımızın bursuna -üniversiteye revan, kazanan- eğitime verdiğimiz ayar ve önemden dünya esasen devam etmekteyiz. Cevdetiye’nin aleniyet sokakları karışma tevessül etmek üzere parke sıfır yollarımız kalmayacak, vatandaşlarımıza bayram verdik. Biz, iyi belediyeciliği anlatmaya çalışıyoruz. İyi belediyecilik, çalmayan ve çaldırmayandır.”Share: