Bozdoğan: “Ateşe yezitlik eden bire bir dönüş üşümeye merbut kalacak”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus’un yer olması noktasında halkın cümle gerçekleri bildiğini ve bunun amacıyla kimlerin mücadele ettiğini bildiklerini söyledi. Başkan Bozdoğan, “Ateşe çıyanlık fail bir dönem üşümeye tutkun kalır, Tarsus’un menfaatleri söz konusu olduğunda kimlerin külfet aldıklarını Tarsusluların kâffesi görüyor. Bu kentin haklarını alması için çalışmaya devam edeceğiz”‘ dedi.

Tarsus Belediyesi Ekim Kocaoğlan Kıytırık Divan Toplantısı, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan başkanlığında Şehremaneti Divan Salonu’nda gerçekleştirildi. 23 gündem maddesinin konuşulduğu toplantıda arzu ve temenniler bölümünde konuşan Komutan Bozdoğan,  Tarsus’un devlet olması için çalışmaların bitmeme ettiğini belirterek, konuyla ilişik bağlanak olunması gerektiğine belen etti.

Komutan Bozdoğan, “O çok ünlü Tarsus sevdalılarının davetlere çiçek bile gönderemeyecek kadar cılız düştüklerini gördük. Herkese o davetiyeleri yegâne bir tane gönderdik. Evleviyet Tarsus bitsin sonraları Ankara ayağını yapalım diyerek elimizden geleni yaptık. Ama Tarsus ayağında maatteessüf bu davetiyelerin karşısında aynı çiçek bile göndermekten korkan siyasetçiler, gelişim insanları vardı. Tarsus’un iklim olması amacıyla dün mangala tamlık bırakmayanlarda var, onları tarayıp tek biricik okuyoruz. Buraya geldiğimizde henüz düne büyüklüğünde devlet olmasını isteyen bugün birlikte Tarsus kaymakamlık adına kalsın diyorlar, illet? Bizleri izleyen halkıma şurası soruyorum, sebep Tarsus ülke olmasın? Neden haklarımızı almayalım?” diyerek konuştu.

“KENTİN HAKLARINI ALABİLMESİ İÇİN KAVGAYI VE AYRILIĞI BIRAKMALIYIZ”

Tarsus’un haklarını alması için kavganın ve ayrılığın bir kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Komutan Bozdoğan, “Tarsus’un ayakta kalması için, Tarsus’un hayallerini, geleceğini, Tarsus Belediyesi’nin güçlenmesini, Tarsus’un iklim olmasını siyasal talimatlar ve hesaplarla çıyanlık edenler tıpkısı dönüş temel o zaman üşümeye merbut kalacaklar. Bizler ateşe hıyanet etmeyenlerdeniz. Tarsus halkında yanan ateşi itfa etmek namına Prometheus’un yaptığı üzere ateşi çalarak Tarsus halkına dağıtan hırsızlarız” dedi.

İl oluşmak üzere ilişki ve beraberliğin önemine değinen Bozdoğan, “Biz insanları üşütmek istemiyoruz. Bu kentin haklarını alması üzere kavgayı ayrılığı bırakmalıyız. Tarsus’un geleceğini ne siyasete, hangi nahoş çekmece hesaplaşmalarına, ne bile kararsız dedikodulara değil, Tarsus halkına bırakıncaya kadar mücadelemize devam edeceğim. Bu ateşi aşama kademe yakalım. Esnaflara, sokaklara, parklara seçme tarafa bunu taşıyalım” diye konuştu.

Share: