Bursa’da çarkıt kız arkadaşını öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını servet meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü, annesini yaraladığı iddiasıyla tutuklanan maznun ile ona müzaheret ettiği argüman edilen arkadaşı ilk defa hakim karşısına çıkarıldı.???????

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar Oktay H. ve Alican V. ile öldürülmüş Asya Kaynak Üzümcü’nün annesi İfakat Evci ve canip avukatları katıldı.

Savunmasını yapan Oktay H, Üzümcü ile kendisini aldattığı gerekçesiyle ayrıldıklarını ileri sürdü.

Kendisiyle bahsetmek için eski kız arkadaşının evine Alican V. ile gittiklerini ve kapıyı çilingire açtırdıklarını nâkil Oktay H, aralarında geçen ağız dalaşı sırasında olayların yaşandığını dile getirdi.

İfakat Evci ise eve girdikten sonradan odasına yönelen kızının sesini duyduğunu ve arkası sıra bıçaklandığını gördüğünü anlattı. Maznun karşı çabukluk eylemleri olduğu üzere henüz önce biraz defa polis güçleri merkezine her an yanlışlık duyurusunda bulunduklarını tabir fail Evci, şikayetçi olduğunu belirterek cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan adliye uğrunda pankart açarak matbuat açıklaması yapan bazen kadın platformlarının üyeleri, davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Bulak Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. ortada cenk çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü görüngü yerinde yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri gidiş geliş kazasının arkası sıra yakalanıp tutuklanmıştı. Sanıklar üzerine “taammüden katil”, “kasten öldürmeye girişim”, “ev dokunulmazlığının ihlali” ve “kalifiye yağma” suçlarından 70’er yıla kadar hapis cezası istemiyle sav açılmıştı.

Share: