Büyükçekmece’de 30 Ağustos Utku Bayramı kutlandı

30 Ağustos Galebe Bayramı Büyükçekmece’de törenle kulandı. Programa, Gökkuşağı Mânialı İzci Kulübü’nün sahnelediği “Atatürk ve Nazik Yengi Oratoryosu” ruh meşbu anların yaşanmasına illet oldu.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’dahi Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Nazik Taarruzun 100. lüks ve onur yılı Büyükçekmece’de törenle kutlandı. 7’den 70’e rastgele yaştan vatandaşın ellerinde Türk bayrakları ile doldurdukları Cumhuriyet Meydanı’nda planlı törende Alkım Engelli İzci Kulübü’nün sahnelediği “Atatürk ve Balaban Galebe Oratoryosu” kalp meşgul anların yaşanmasına sebep oldu.

Uzun müddet alkışlandı

Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törende Atatürk Anıtına çelenk takdimin ardından ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Günün mana ve önemine yönelik olarak yapılan konuşmaların peşi sıra Gökkuşağı Mânialı İzci Kulübü’nün hazırladığı “Atatürk ve Şişman Galibiyet Oratoryosu” sahnelendi. Tüm engelli bireylerden oluşan ve Türkiye’nin önce özürlü keşşaf kulübü olan Alkım Engelli İzci Kulübü’nün, 30 Ağustos Zaferi’ne revan süreci anlattığı oratoryo merasim alanını dolduranlar eliyle etraflı süre alkışlandı. bazı bazı ihtisas kırcı anların üstelik yaşandığı oratoryonun arkası sıra Büyükçekmece Kaymakamlığı’nda Tebrikleşme Töreni gerçekleşti.

Törenlere Büyükçekmece Kaymakamı Yüce İkram Tuna, Büyükçekmece Belediye Reisi Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Garnizon Komutanı Miralay Caner Demirkol, uray meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, İstanbul Muharip Gaziler Derneği Büyükçekmece Şubesi üyelerinin yanında çok sayıda yurttaş katıldı. – İSTANBUL

Share: