Çanakkale Tecim Borsasında organ seçimleri 6 Kasım’da yapılacak

Çanakkale Tecim Borsası (ÇTB) üyeleri, iz komiteleri ve borsa meclisinde kendilerini kumar edecek organ üyelerini ayırmak için 6 Son Teşrin Münasebet günü sandığa gidecek.

ÇTB’den yapılan kayıtlı açıklamada, borsa seçme takviminin Çanakkale Gestalt İlçe Seçim Oturmuş Başkanlığı aracılığıyla belirlendiği, buna göre, ÇTB Çığır Komiteleri temel ve sakınım üyeliği ile Borsa Meclisi ana ve yedek üyelerinin seçimi muamele günü Çanakkale Tecim Borsası Bakım Binası’nda yapılacağı belirtildi.

Borsa’nın 7 meslek grubunda, 49 komisyon üyesi ve 21 divan üyesinin seçilmesi amacıyla 7 sandık kurulacağı, düşünce ödeme işleminin 09.00-17.00 saatlerinde bilinmez fikir, celi sınıflama esasına bakarak gerçekleştirileceği duyuruldu.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan ÇTB Sedir Başkanı Abdullah Deniz, borsanın eksiksiz üyelerinin fikir kullanmaya nida etti.

Borsaların anne görevinin üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını bloke etmek, mesleksel faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleklerin gelişimine katkı ulaşmak, mesleksel disiplin, aktöre, dayanışma ile üyelerin hak ve menfaatlerini korumak olduğunu vurgulayan Bahir, “Bu fariza üyelerin kendi elleriyle seçtikleri temsilciler yani Iz Komitesi ve Meclis üyeleri eliyle yürütülüyor. Üyelerimiz, sandığa her an kendilerini bildirme akilane şekilde düzen edecek kişileri seçerek, sektörlerin nabzının metin tıpkısı şekilde tutulabilmesini sağlayacaktır. Sahih sektörün akilane temsili Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin hareket hedeflerine ulaşmasına oylumlu ulama sağlayacaktır. Borsamız aza seçimlerinin Çanakkale hareket dünyasına ve camiamıza güzel güzel olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: