Çankaya Belediyesi’nden “27 Fasıla Komünist Periyot” Parkı

Çankaya Belediyesi, Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Fasıla 1919’da Ankara’ya gelişinin anısına Alacaatlı’daki bakir parkına “27 Açıklık Altın Periyot” adını verdi.

Yeni otopark çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi’nin Alacaatlı Mahallesi’nde mensur ettiği parka “27 Çatlak Al Dönem” adı verildi.

Alacaatlı Mahallesi’nde bulunan Başkentin sunu tanıdık caddelerinden olan Otopark Caddesi’nin yakınında mensur edilen yıpranmamış park yeri, 2880. Ana Yol ile 2885. sokakların kesişiminde saha alıyor. 7 bin 16 metrekare toplam alana topluluk olan park, bölgeye 5 bin 718 metrekare yeşil kayran katacak.

Yürüyüş yolları, koşun yolu, fitness alanı, bala oyun sahası ve oturma gruplarının vadi aldığı yıpranmamış park, 150 skor yapraklı, 84 ibreli ağacı ve bitkisel dokusuyla havza halkına hizmet edecek.

TAŞDELEN: “İLÇEMİZDE ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEĞİZ”

Çankaya Şehremini Alper Taşdelen, Celil Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Ankara’ya geldiği 27 Boşluk 1919 tarihinin önemine değinerek, “Atatürk, merkezi konumu ve emin olması nedeniyle Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı irca etmek için Ankara’yı eşkal olarak seçti. Sivas’tan yola çıkarak 9 günce yolculuğun peşi sıra Kurtuluş Savaşı’nı yöneteceği Ankara’ya geldiği tarihi, bu kızılca günü Çankaya Belediyesi olarak ilçemizde ölümsüzleştireceğiz” dedi.

Share: