Çetelerin hapishanede çıkardığı cenk sokağa taşındı! Çok sayıda sivil duygusal verdi

Cereso 3 hapishanesinde esbak, rakip çeteler Los Mexicles ile Los Chapos üyeleri beyninde çarpışma imdi. Sâdır kavgada 3 mahkum hayatını kaybetti, çokça sayıda dirilik de yaralandı. Hapishanedeki olayların ardından, Los Mexicles çete üyeleri kent sokaklarında sivillere saldırdı.

İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Silahlı çete üyeleri marifetiyle benzeri pizzacıya yapılan saldırıda Mega Radio ünlü radyo istasyonunda çalışan 4 sevimli hayatını kaybetti. Tıpkı benzinlik ve 3 süpermarkete düzenlenen silahlı ve molotofkokteylli saldırılar sonucunda ise 2 iş yeri ateşe verildi, 5 güç öldürüldü. Hayatını kaybedenler ortada aylı bir kadının olduğu üstelik bildirildi.

“MİSİLLEME YAPTILAR”

Amme Güvenliği Müsteşarı Ricardo Mejia Berdeja saldırılar hakkında yaptığı açıklamada, ivinti olaylarının, Ciudad Jurez şehrinin 3 numaralı hapishanesinde birbirine antagonist 2 yanlışlık grubuna mensup olan mahkumlar arasında başladığını, fakat bu yanlışlık gruplarından biri olan Los Mexicles adlı teşkilat üyelerinin mapus olaylarına misilleme adına şehrin değişik noktalarında momentum eylemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

ÇETE ÜYESİ 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Berdeja, güvenlik güçleri yoluyla yapılan operasyonlarla yol eylemlerine katılan 6 Los Mexicles üyesinin tutuklandığını ve şu anda Ciudad Jurez şehrinde asayişin sağlandığını belirtti. Ciudad Jurez şehrindeki birçok büyük mağaza, aşevi ve üniversitenin gayret olayları sebebiyle zaman ilişkin olacağı açıklandı.Share: