CHP Niğde İl Başkanı Erhan Gıyap: Selde 10 Bin Dönümün Üzerinde Elma Bahçesi Engel Görmüş. Zararın Benzeri An Ilk Karşılanması Gerekiyor

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Ihtiyaç, ilde hareketli olan sağanak ve komple yağışından aksi etkilenen Dündarlı beldesindeki çiftçileri ziyaret etti. Gıyap, “Selde öldürme olan 94 parça kucak ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki mahsul engel görmüş. Oluşan zararın bire bir an evvel karşılanması gerekiyor” dedi.

Niğde’de sabık çağ çalışkan olan sağanak ve yoğun yağışı, kalıp ilçeye merbut Dündarlı beldesindeki elma bahçelerine beis verdi. Dündarlı beldesini mülakat fail Erhan Fakirlik, sel ve dolunun illet olduğu zararı durumunda inceledi. Ürün bahçeleri beis gören çiftçilerin sorunlarını dinleyen Ihtiyaç, üreticinin zararının karşılanması üzere yetkililere çağrı yaptı.

“OLUŞAN ZARARIN BİR ZAMAN ÖNCE KARŞILANMASI GEREKİYOR”

Erhan Yoksulluk, “Dündarlı kasabamızda meydana gelen meşbu yağışı ve peşi sıra oluşan sel felaketinden periferi engel gören çiftçilerimizi, tutumlu arkadaşlarımla gelişigüzel konuşma ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Selde öldürme olan 94 pare kucak ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki ürün engel görmüş. Mütezayit maliyetler nedeniyle doğrusu pres eyyam kıvrak üreticimiz, natürel afet dolayısıyla verim alamaz duruma geldi. Zararına üretim yapmaya müteharrik çiftçimiz hangi yapacağını bilemez duruma geldi. Bu ağırlık günde çiftçilerimizin birlikte olduk. Oluşan zararın bir dakika ilk karşılanması gerekiyor. Çiftçimizin yanı sıra adına bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Share: