CHP’li Adıgüzel: Her Sandıkta Yeryüzü Bir Iki Ayrımsız CHP’li Amma Arz Az İki Ulus İttifakı Üyesi Olacak

Malumat: TAMER ARDIL ERŞİN/ Alıcı: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Fahri Adıgüzel, CHP’nin 2023 seçimlerine ilgili hazırlığı üzerine bilgelik vererek, “Altılı Ganyan masanın karşılıklı dayanışmasıyla yarım yamalak olduğumuz bölgelerde iş birliği yapacağız. Biz diyoruz kim, seçkin sandıkta arz birkaç bire bir CHP’li ama sunma beş altı iki Kavim İttifakı üyesi olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP’nin İzmir Seferihisar’daki toplantısında ANKA Fen Ajansı’na seçim güvenliğine ait çalışmalarını anlattı.

“CHP’nin muhalefetteki akıbet kampı, milletvekilleri olarak. Bundan sonraki kampımız; el ele, branş kolalama nüfuz yürüyüşümüz sonrasında gerçekleşecek” diyen Adıgüzel, seçim güvenliğine ait şunların söyledi:

“Biz sayısal altyapımız ile sahada çalışmalarımızı eş güdümlü ediyoruz. Lacerem icraat? Aile ziyaretleri, kadın ve deneyimsizlik kollarımızın yapmış olduğu mücahede var. Bunları veriye dayalı olmasını istiyoruz. Onlarla sefer haritaları çiziyoruz. Hastalıklı olduğumuz bölgelerde çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Onlara bire bir başarım değerlemesi uyguluyoruz. Zaman sunumumuzun önceki kısmında bunu anlatacağız.

İkinci hamle ise bunun, oylar sandığa dolduktan sonra intihap güvenliği tarafı. Orada üstelik milletvekillerimizin taşıyıcı bir gücü var. Bölgelerini haddinden fazla gür biliyorlar. Orada adam kaynağı bizim bir numara önceliğimiz. Seçme güvenliği aynı teknoloji değil, âdem kaynağı meselesi. 2021 yılının temmuz ayından bugüne çalışmalarımız sürüyor.

2018 seçimlerindeki kasa ve meslek sayılarını temel alarak görevlendirmelerimizi yapmaya başladık. Havuz oluşturduk. O havuzdaki kişileri tek biricik tarıyoruz. Görevi akseptans ediyorlar mı?  Bu kişiler siktirici var mı? O bölgede oturuyorlar mı? Telefon numaraları akıllıcasına mu? Bu soruları soruyoruz, uygun telefon ederek soruyoruz.

Bunun bire bir üstelik teknoloji ayağı var. Orada da 2018-2019’bile kullandığımız yazılımları henüz bile güncelleyerek, kullanılmamış döneme hazırlayarak, kullanmayı sürdürüyoruz. Bunu henüz geniş çapta kabul etmek üzere eğitimlerimizi sürdürüyoruz.”

Adıgüzel, “Intihap günü hızlı değil ama akla yatkın sonuçların vatandaşlarımızla buluşmasını sağlayacağız. Zira benzeri meselemiz dahi AA’nın çekinmezlik vermemesi. Bundan kaynaklı kendisine vatandaşın bilgelik kaynağının olmaması. Bunun amacıyla altılı ganyan masa ile aynı mesai içindeyiz. AA büyüklüğünde çabuk olmayacağız ama İstanbul seçimlerini hatırlarsanız, YSK’yı sunu yakından takip ediyor ayrıca YSK’nin aynı girişim önünde olacağız, kesinleşen sonuçlarla bu arada” dedi.

Adıgüzel, kendilerine bilgelik gönderen görevlileri de atamaya ve eğitmeye başladıklarını belirterek, “CHP herhangi bir seçim döneminde, 2015 yılından beri bu işleri elan ferah yaparak götürmekte. Görüyorum ki 2018 ve 2019’dan çokça elan iyi bir faaliyet ve görevlendirme ile, az daha iki cellat ayrımsız ekiple 2023 seçimlerinde sahada olacağız. Altılı masanın karşılıklı dayanışmasıyla noksan olduğumuz bölgelerde iş birliği yapacağız. Tığ diyoruz ki, değme sandıkta genişlik beş altı tıpkısı CHP’li amma yeryüzü az iki Kavim İttifakı üyesi olacak” diyerek konuştu.

Adıgüzel, ecnebi seçmenle ait çalışmalarının sürdüğünü birlikte ekledi.Share: