CHP’li Hususi: Bakanlığı kavim alır kavim verir

Kavim İttifakı’nda CHP’li Gürsel Tekin’in “HDP’ye vekillik verilebilir” şeklindeki sözleriyle başlayan ağız dalaşı devam ediyor. Tartışmaya serencam kendisine CHP Ekip Başkanvekili Bağımsız Özel katıldı.

“GENEL BAŞKANIN SÖZLERİ DIŞINDAKİLER KİŞİSEL DEĞERLENDİRME”

CHP İstanbul Saylav Gürsel Uğurlu’in, kuvvet olmaları halinde HDP’ye vekâlet verilebileceğine ilgilendiren sözlerinin hatırlatılması konusunda konuşan Hususi, “CHP’nin görüşlerini, Sayın Genel Başbuğ, Sayın Fırka Sözcümüz ve üç takım başkanvekili açıklar. CHP’nin partiye ilişik somutlaşmış izinli organlarında görüşülmüş, karara angaje, MYK marifetiyle benimsenmiş ve Sayın Genel Komutan yoluyla kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini, üç grup başkanvekilimiz, Parti Sözcümüz ve Sayın Genel Başkan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, zatî değerlendirmelerdir” dedi.

“BAKANLIĞI MİLLET ALIR MİLLET VERİR”

Hususi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun ötesinde yapılan her madde spekülasyondur. Sayın Gürsel Uğurlu’in orada yapmış olduğu açıklama üstelik kendisinin kişisel değerlendirmesidir. Ego zat değerlendirmem açısından aynı öz söyleyecek olursam da 6’lı masa, hem Genel Başkanımız hem partimizin mezun kurulları yoluyla ulus masası, son rütbe önemsenen, çalışmalarına derece sunulan ve harmoni içinde çalıştığı için dahi Türkiye’ye çekinmezlik veren masadır. Millet masasının tam bileşenlerinin kuma kararları dışında ne bizim hangi bizden aynı arkadaşın o masaya karar dayatması bahis konusu değildir. HDP’ye vekâlet verilme ihtimali üzerinden yapılan tartışmalara ‘beyler kendinize gelin’ eylemek lazım. Bakanlığı hangi Gürsel Tekin hangi Bağımsız Milletvekili Hususi hangi o ne bu; millet alır budun verir.”Share: