CHP’ye Kullanılmamış Katılan Merbutiyet Kayırıcı: Şayet İstanbul Sözleşmesi Gerçekleştirilseydi Benim Kızım Şu Zaman Yanımda Olurdu

CHP, partiye yıpranmamış katılan üyeler üzere Ankara’dahi merasim düzenledi. Partinin yeni üyelerinden Tabiiyet Üst, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üstelik katıldığı törende, “Ego, kızımı avrat cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi tarafından öldürüldü. Şayet İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ego, siz başımıza geldiğiniz antlaşma İstanbul Sözleşmesi’ni sizsin gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi.

CHP, zaman Ankara’üstelik uzuv ortaklık töreni düzenledi. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun üstelik katıldığı törende, AKP ve MHP’den ayrılarak CHP’ye üye olanlara rozetleri takıldı. Eskimemiş üyeler, törende şunları söyledi:

PSİKOLOG ULAK MUSTAFA EKEN: Ben, beş sene bilfiil AKP’de görev yaptım. Uzuv adına çalıştım ve CHP’ye geçmemdeki genişlik büyük etkenlerden biri, sınırlanmış bulunduğum ildeki ülke başkanımızın yönlendirmesinden kontekst oldu. Kendisiyle biraz öğün bilgilendirme aldık ve konular üzerine görüştük. Bana haddinden fazla desteği olduğuna inancım var. Düpedüz, ülkemizin şu an içinde olduğu kazançlı buhran hepimizin gündemindedir diye niteleyerek hesap ediyorum. Ben, olaya az buçuk depresif açıdan yaklaşmak istiyorum, çünkü insanlar çokça çökkün durumda. Imge, kaybedilmiş durumda. Özellikle gençlerimiz çok üzücü hissediyorlar ve haddinden fazla fazla danışanım var benim da. Hepsinin bana vürut amacı aynı esasta. Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’ye geçmemdeki esas nedenlerden biri, hesaplı buhran ve insanların mutsuzluğu olmuştu.

Umumi Başkan’ımızın verdiği esaslı savaşım, enerjisi ve emeğini herkesin gördüğünü düşünüyorum. Bunu uyumak üzere gözsüz almak gerekiyor diyerek düşünüyorum açıkçası. Sanırım bambaşka hiçbir ülkede olmayan bire bir durum var. CHP’nin, tehalüf partisi adına ülkenin nasıl olacağını, bittabi yönetilmesi gerektiğini yönlendirdiğini düşünüyorum.

Ekonominin şu an çöküşte olması, kâin iktidarın sorumluluğu altında gerçekleşen ayrımsız ebat. Z kuşağının umutları kaybolmuştur. Birçok yontu sahibi vatandaşımız bu ülkeyi ayrılma ederken kişi ülkesini savunmayan birçok vatandaş var. Onların bu ülkeye akın atak geldiğini görüyoruz. Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Statü sahibi kendisine gitmek namına orada iştirakçi olarak çalışmayı yeğliyorlar. Ego, bunu yalnız ekonomiyle açıklayamayacağımızı düşünüyorum. Doğruluk, eşitlik, gelecek kaygısı, yürek duygusunun eksikliği, eşitlik ilkesinde gevşemeler ve yöneticilerin sert, taraflı tutumları, bence insanları bu olumsuz kalp ve duruma itiyor. Bizim, önümüzdeki seçimde bilcümle gelişigüzel, Sayın Umumi Başkan’ımızın önderliğinde birleştirici, kucaklayıcı ve bütün gelişigüzel çalışarak, ama çok fiilen eskimemiş benzeri uyum getirmemiz gerektiği inancındayım ben.

ŞÜKRİYE ELÇİN: 20 seneden beri AKP’yi öz yapıyorum. bundan sonra sizinle çalışmak istiyorum.

“ŞEHRİM BIRLIKTE ÜLKEM BILE 21 YIL İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM, FIKIR VERDİĞİM VE GÖRÜŞ TOPLADIĞIM PARTİ TARAFINDAN YÖNETİLEMİYOR”

ALİ ATMACA: Ego, Şanlıurfa’dan geliyorum. Bilinsin kim şehrim, şu an susuzlukla, elektriksizlikle ve yoksullukla Türkiye’nin bir numarası durumunda. Gine bilmenizi isterim kim şehrim de ülkem üstelik 21 yıl içerisinde bulunduğum, görüş verdiğim ve görüş topladığım tümen marifetiyle yönetilemiyor. Ülkemizin size ihtiyacı var Sayın Umumi Başkan’ım. Sizin vizyonunuza, birleştirici gücünüze ihtiyacımız var. Tığ biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar. Sizin bize iştirak çağrınıza tığ da cevap veriyoruz Urfa’dan ve tüm Urfalılar namına sizin emrinizde olup inşallah gelişigüzel yeni Türkiye’birlikte kucaklaşıp helalleşeceğiz.

“GENÇLERİMİZ İŞSİZ, EN YAKINLARIMIZ İŞSİZ”

FATMA BIÇAKÇIGİL: Şimdiye büyüklüğünde AKP üyesiydim. 20 yıldır onlarla yürümekteydim. Şimdi sizinle bu yolu yürümek istiyorum. Gençlerimiz tembel, sunma yakınlarımız atıl. Eşim mütekait, rahat ayrımsız madde alamıyoruz. Tıpkı bakıyorum; domates bugün 10 teklik, sabah gittiğimde 14,95 oluyor. Yani ben geçim derdi için, adil olduğunuz için, temas şeye vazıh baktığınız üzere, kadınları -mecbur veya bariz- yöre plana koyduğunuz üzere buradayım. Sizinle bu yolu yürümek istiyorum.

Mülteciler kadar şen yaşayamıyorum. Ego de şen süregelmek istiyorum. Onları burada istemiyorum. Gençlerimiz abat yürüsün, şen iş bulabilsin istiyorum.

BEN MHP’DA ÜYEYİM. BUGÜN İSTİFAMI SUNACAĞIM”

HİLMİ ARSLAN: Ego, gelişim makinası operatörüyüm ama yedi aydır çalışamıyorum. Üç pare kız evladım var. Eşimle bu arada geldim buraya. Bundan bire bir buçuk sene önceki mazotun litresi 6 liraydı. Ego, hisse senedi makinasının, 300 teklik saatine çalışıyordum, mülk kazanıyordum. Deminden kazanamıyorum. Süt oldu 27 liralık. Makinanın saatine ‘Bin 200 teklik’ diyorum. Koca benim yüzüme bakıyor. Ego dahi o ant diyorum ki bundan sonra Sayın Genel Başkan’ımızla yürüyelim, imdi yeter. Hastaneye gidiyorum ama tedavi olamıyorum. Zira afiyet güvencem bulunmayan. Elbette ödeyeceğim? Çalayım mı, çırpayım mı?

Çanakkale Eceabat’ta, Şehitlik Abideleri’nde yatanları ayrımsız görsünler. Dört yıl çalıştım, emeğim var, alnımın teri var; orada kimler yatıyor benzeri görsünler. 2007’dahi kuzenimi martir verdim Gümüşhane’üstelik. Gidiyorum içtimai yardıma, ‘Sen bir numara etap akraba değilsin’ diyor. Nasıl akraba değilim ya? Baba Yarısı çocuklarıyız. Böyle türe var mı? ‘Şehit yakınıyım’ deyip otama göremiyorum. Askerimiz, polisimiz sebep Suriye’ye gidip savaşsın? Onlar öz toprakları amacıyla savaşsın. Tığ, kişi toprağımız üzere savaşalım. Ego bunu istiyorum Sayın Umumi Başkan’ım. Seni de reisicumhur namına örtmek istiyorum

Genel Başkan’ım, ego diyorum ki bitirelim bu işi. Gel başımıza, bilcümle bu arada yiyelim diyorum. Diyeceğiz kim Sayın Genel Başkan’ımla tığ yürümeye varız. Ego MHP’dahi üyeyim. Bugün dahi istifamı sunacağım. Sistem görsün.

EĞER İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLSEYDİ BENİM ŞU AN KIZIM YANIMDA OLURDU”

SEVGİ EĞIN: Ben, yıllardır AKP’ye düşünce verdim. AKP üyesiydim ve AKP’den CHP’ye geçiş sebebim, Türkiye’nin çıkmaza sürüklenmesi. Hepimiz iki yıl süresince yoksullaştık. Ülke yabancılara peşkeş çekildi. Türkiye satıldı. Meskenet, adaletsizlik aldı başını gitti ve ben çıktı CHP’ye katılmaya karar verdim.

İstanbul Sözleşmesi’ne ilişmek istiyorum. Ego, kızımı eş cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi tarafından öldürüldü. Şayet İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ego, siz başımıza geldiğiniz devir İstanbul Sözleşmesi’ni sizin gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bu baskı şerait altından bana ve benim yanımda olan memleket başkanım Mehmet Tahtasız Bey’e ve eş kollarına de sizin huzurunuzda teşekkür demek istiyorum. Bu partide ben büzük, sadakat, saygıyı gördüm ve katılmaya değişmeyen verdim.Share: