Çukurova 3. Nesiç ve Hazır Giysi Fuarı 1 Şubat’ta açılacak

Adana’da bu yıl üçüncü el kombinasyon edilecek Çukurova Tekstil ve Hazır Çul Fuarı (Çukurova TEXPO), 1-4 Şubat’ta konuklarını ağırlayacak.

TÜYAP’tan yapılan açıklamaya göre, Adana Amade Çul Platformunun işbirliğinde, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, KOSGEB ve Çukurova Fuarcılık YEMEK’nin desteğiyle düzenlenen fuar, 1-4 Şubat’ta TÜYAP Adana Fuar ve Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Çukurova TEXPO’da, ayvaz, karı, çocuk ve çağa amade giyim ürünleri, konfeksiyon aksesuarları, kumaş ve nesiç makineleri sergilenecek.

Açıklamada değerlendirmelerine kayran sunulan TÜYAP Fuarlar Imal EKMEK Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Çukurova’nın yapı sektöründe yetişkin konumda bulunduğunu belirtti.

Bölgenin sektördeki potansiyelini fuarla henüz ileriye taşımayı hedeflediklerini bildiren Ersözlü, “Çağ temsilcileri, fuar için bakir kreasyonlarını burada görücüye çıkarıyor. Bakir trendler ve tasarımlar sergilenirken Türkiye ve dünyadan çokça sayıda mübayaa yöneticileri fuarımızı mülakat ediyor. 2022’ye göre yüzde 15 nema gerçekleştirdiğimiz fuarda herhangi bir yıl olduğu kabilinden birçok müstahsil ve satıcıyı bir araya getirerek mıntıka ekonomisine yardım sağlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ersözlü, fuara, Rusya, Orta Doğu, Yıldız Afrika ve Balkanlar’dan haddinden fazla sayıda ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Share: