Cumhurbaşkanı Erdoğan, DÜRÜST Fırka 21. Bünye Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (3)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, ” Türkiye’yi ayrımsız çağ öne çıkarmaya çalışırken aynı yüzyıl geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini baş başa göstereceğiz.” dedi.

Erdoğan, partisinin ATO Congresium’da planlı 21. bünye sene dönümü kutlamasında yaptığı konuşmada, AK Fırka’nin, Türkiye’nin asırlık el erki ve kalkınma eksiklerini tamamlamakla kalmadığını, 20’nci yüzyılın önce çeyreğinin kalıplarına sıkışıp kalan Türk siyasetini bile 21’inci yüzyıla nakil başarısını gösterdiğini söyledi.

Türkiye’yi geriye uzatmak isteyenler olduğuna bel eden Erdoğan, “Seçme hangi kadar birileri bibi ülkemizi, 20’nci yüzyılın yoksulluğu ve yoksunluğu körükleyen, adalet ve özgürlüklere antagonist, milletin değerlerine antagonizm mugaddi, iz ve bakım düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, kavgadan, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, dünyadan ölü, vizyonsuz, hedefsiz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak de istemediği puslu iklimine kavrayışsız ayrılmak istiyorsa üstelik inşallah bunu başaramayacaklar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ülkeyi yönetme müktesebatları 1940’ların bir tane parti faşizminden, iktidara yetişme pratikleri 27 Mayıs darbesinden ibaret olanların çırpınışlarının boşuna olduğunu belirterek, “Şahsi hırslarının ürünü ajandaları cihetiyle bunların kurduğu masaya payanda olanlara ise tığ yalnız acıyoruz. Tığ Türkiye’yi aynı yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken ayrımsız asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.” diyerek konuştu.

AK Tümen’nin 2023 hedeflerinin karşısına tek fırka CHP’si devrinin taş yüreklilik ve sefalet uygulamalarının güzellemeleriyle çıkanlara çıktı kimsenin itibar etmediğini kaydeden Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Yeniden bizim 2053 vizyonumuzun karşısına, nesir ettiğimiz eserleri yıkma, yaptığımız hizmetleri tersine irca vaadiyle çıkanlara kimesne kulak vermiyor. Biricik sermayesi SELIM Fırka, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, sadece temas tarafı buram buram yönlendirme kokan içtimai medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde geçerlik buluyor. Tabiatıyla bir üstelik bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne cümle terör örgütleriyle bunların sivil görünümlü uzantıları var.”

“Milletimiz ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır”

Cumhur Reisi Erdoğan, milletin, iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçülerin haddinden fazla bambaşka olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Milletimiz sandığa gittiğinde önce bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde SELIM Parti iktidarı neler yaptı, sağlıkta neler yaptı, adalette neler yaptı, bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı? A’dan Z’ye bilcümle bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Geçirecek. Arkası Sıra kendisi ve evlatları için yeryüzü gür geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Kardeşlerim, deneyimsizlik üzere bildirme majör olan nedir? Birinci derecede terbiye öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’üstelik gerçekleştiren ne erk olmuştur? Biz olduk, biz.”

Kendisinin 75 şahsiyet sınıflarda okuduğunu, o dönemde 100-110 yabanlık sınıfların üstelik olduğunu dile getiren Erdoğan, şu an ise öğrencilerin 15-20 yabanlık sınıflarda yetişek tedris gördüğüne meni etti.

Erdoğan, iktidara geldiklerinde Türkiye’dahi 76 üniversite olduğunu hatırlatarak, şu anda 81 ilin tamamında hep 208 darülfünun bulunduğunu ama CHP’lilerin “Bu kadar üniversiteye hangi lüzumlu var?” dediğini belirtti.

“Bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz”

İbrahim Tatlıses’in, ” Şanlıurfa’bile Oxford vardı birlikte okumadık mı?” sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Biz bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz. Hakkari’dahi da darülfünun var, Şırnak’ta üstelik üniversitemiz var, Iğdır’bile birlikte üniversitemiz var. Hangi ilimiz olursa olsun, hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor ve onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu tığ hallettik.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları sağlık yatırımlarını da hatırlatarak, “Şu anda 19 modül dev kent hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı diyar ve ilçe kalmadı. Derdimiz hangi? İstiyoruz kim tek ilimizde bu sıklet yaşanmasın. Deminden Ankara’de önümüzdeki aya inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini bile açıyoruz. İstanbul’üstelik elhak Çam ve Sakura Site Hastanemiz var ama bunun birlikte Ataköy Havalimanı’nda ve Sancaktepe’üstelik da gene bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları tığ yaptık. Bu nev hizmetleri yazmak YANLIŞSIZ Fırka’ye şayan.”

(Sürecek)

Share: