Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, DÜRÜST Tümen Akyurt İlçe Teşkilatı buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye bölgesinde tıpkı abra unsuru adına barışı hayata kılmak üzere ölümüne çaba harcama etmekte.” dedi.

Oktay, muhtelif programlara akmak üzere geldiği Ankara’nın Akyurt ilçesinde cuma namazı namazını vatandaşlarla Seyyid Burhaneddin Camisi’nde kıldı.

Esnaf ziyaretlerinde mevcut Oktay’a, DÜRÜST Öğür Ankara milletvekilleri Nevzat Ahu ve Ön Gün Çelik Aklık, Akyurt Şehremini Ayça Anlayışlı, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Kağan Konak Özcan ve İlçe Başkanı Misyon Saika zevcelik etti.

Ardından DOĞRU Öğür Akyurt İlçe Teşkilatıyla Akyurt Uray Güruh Salonu’nda tıpkı araya mevrut Oktay, burada yaptığı konuşmada, hükümetin yürüttüğü çalışmaların birlikte vatandaşın istek ve sorunlarıyla dahi birebir ilgilendiğini ve bunları çözdüğünü söyledi.

Oktay, altılı masanın 2023’teki seçimlere kiminle gireceğine değişmeyen veremediğini belirterek, “Herhalde talimat bekliyorlar daha çok büyükelçilerden mi bekliyorlar talimatı, dışarıda başkalarından mı bekliyorlar göreceğiz.” dedi.

“85 milyonun beherglas ferdine aynı hassasiyetle hizmet sevk kararlılığımız var”

Millete hizmet önünde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, sonuç rütbe kararlı benzeri şeklide bitmeme ettiklerini vurgulayan Oktay, “Bakım noktasına gelince, biz, rastgele siyasal parti ayrımı veya vatandaşlarımız ortada değme alt bölüm gözetmeden 85 milyonun beher ferdine aynı hassasiyetle bakım götürme kararlılığımız vardır.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın Semerkant’ta Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde ve Mürekkep Uluslar Genel Kurulu’na akmak üzere gittiği New York’ta yürüttüğü kudretli görüşmelere işaret fail Oktay, alelhusus dünyanın bugün ihtiyaç duyduğu arz mefret konunun hazar ve muvazene olduğunu rapor etti.

Oktay, esnaf ziyareti sırasında tıpkı vatandaşın tabii gazla ait sorununu dile getirdiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Ego üstelik orada şunu söyledim, bin metreküpü 60 dolar olan ve üste benzeri duruluk 30 dolara kadar inen evimizde yaktığımız natürel gazın, henüz geçen haftalarda 3 bin 500 dolara kadar çıktığını düşünün. Şu zaman 2 bin 500 dolarda ve nereye gideceğini dahi bilmiyorsunuz. Bu büyüklüğünde birlikte aynı müphemlik var. Şimdi hangi alakası var? Bu sizin evinizde yaktığınız, diğer tarafta aynı sanayicimizin yahut tıpkı KOBİ’nin kişi hareket yerinde kullandığı katıksız gazı veya enerjiyi, elektriği birebir etkileyen bire bir görüngü. Demin Türkiye’nin zat kaynakları olmadığına göre tamamını dışarıdan kayran tıpkısı talih ve yegâne bir yılda arttırma maliyet 50 bilyon dolar kestirmece. Türkiye kabilinden ülkeler amacıyla bu çarpık çurpuk tıpkı soy değil. Tıpkısı yılda beklemediğiniz şekilde vakit kaybetmeden enerji maliyetlerine 50 milyar dolarlık kestirmece ilave ayrımsız maliyet biniyor. Ama Cumhurbaşkanımız şunu söylüyor kesin adına, ‘Ego bunu vatandaşımıza yansıtmayacağım. Elimden geldiği kadar bunu vatandaşıma yansıtmayacaksınız.’ Bize yeryüzü nazik kesin talimatı budur. Onun için birlikte zaten evlerde zaman fazla olduğunu bildiğimiz tekrar o faturaların, ödenen faturaların her 80 lirasını hükümet adına tığ ödüyoruz ki o 3 bin 500 dolara sâdır şeyi yansıtmayalım diyerek.”

“Gecemizi gündüzümüze katıyoruz”

Global ve lehçe abra ihtiyacına rağmen, Türkiye’nin bulunduğu bölgede bu konuda nazik sorunlar yaşandığını ve Türkiye bu sorunların çözümü için şişman çabalar gösterirken, kendisini büyük kerem yerine tanımlayan kâh ülkelerin yıldırı örgütlerine yardım ettiğini hatırlatan Oktay, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızı görüyorsunuz. Dışişleri bakanlığımız ve ait bilcümle birimlerimiz hepimiz gecemizi gündüzümüze katıyoruz, kuzeyimizde oluşan Rusya ve Ukrayna beyninde oluşan savaşın tıpkısı an geçmiş bu çatışmanın durdurulmasıyla ait. Tamlık durdurma aşamasına yakınlaştığınız anda birileri erinçsiz oluyor. Bu birilerinin kim olduğunu da siz bizden daha mebzul biliyorsunuz. Hangi eyvah ki birçok örneği da batıdan geliyor. Bu da enteresan benzeri şey. Gerçekte NATO bile kâffesi de bizim müttefiklerimiz, alay malay çalıştığımız devletlerden bahsediyoruz. Halbuki bu savaşlar, bu çatışmalar bölgede çözülmediği sürece faturayı tamam dünya ödüyor, dizge ödüyor ve Akyurtlu da ödüyor, Ankaralı de ödüyor, 81 ilimizdeki vatandaşımız dahi ödüyor, dünyadaki tekmil devletler ödüyor. Deminden tığ bile ölümüne birileri istesin yahut istemesin ‘savaşının kazananı olanaksız’ diyerek… Cumhurbaşkanımızın da Birleşmiş Milletlerde bile çok açık tıpkı şekilde ifade ettiği ve bunu Rusya ile konuştuğunda dahi Şanghay İşbirliği Örgütünde konuştuğunda birlikte Ukrayna ile konuştuğunda birlikte çokça kesin rapor ettiği, savaşın kazananı olmaz barışın üstelik kaybedeni olamaz. Türkiye bölgesinde aynı istikrar unsuru kendisine barışı hayata buyurmak amacıyla ölümüne çaba sarf etmekte. Zımnında buradan bizim bir öğün elan mesajımız, Cumhurbaşkanımızın gecesini gündüzüne kattığı bu çabalarına destek olunuyor olması.”

“2023 seçimlerinde bunaltıcı tıpkısı değişmeyen verilecek”

Oktay, 2023 seçimlerinde çetin bire bir değişmeyen verileceğini ve altılı ganyan masanın PKK’ya terör örgütü diyemediğini ifade ederek, Cumhur Reisi Erdoğan’ın uluslararası diplomaside gösterdiği başarının altılı masadan beklenemeyeceğini söyledi.

Ankara’nın defans sanayinin de başkenti olduğuna ve bunu tahkim etmek için ara sıra projelerin tamamlanması gerektiğine bel fail Oktay, şunları kaydetti:

“Ankara merkezi havalimanına bağlayan ayrımsız metro hattıyla birlikte yakından ilgileniyoruz. Elbette kim Büyükşehir’in Cumhur İttifakı adına dahi bizde olmaması belki bazen şeylerin gönül ettiğimiz hızda gitmemesini üstelik sağlıyor benzer. Ankaralı vatandaşlarımız bunun farkında filhakika, hangi hizmetlerin veriliyor veya verilmiyor olduğunun farkında. Ne ilişik değerlerin yapıldığının yahut yapılmadığının da farkında. Akıbet biraz yıla baktığımızda, Büyükşehir olarak yapılması müstelzim yatırımların hangi kadarının yapılabildiği yahut yapılmadığını siz çok iyi biliyorsunuz. Daha elhak yapılmadığını çok bereketli biliyorsunuz. İstanbul’üstelik dahi bunu çokça ferah biliyorsunuz. İzmir’bile bile bunu haddinden fazla bol biliyorsunuz. Zımnında işimiz çok. 2023’e giriyoruz, sonrasında 2024 var bütün birlikte. Mahalle mahalle, çıkmaz çıkmaz, sülale eş her bir kapıyı bilcümle birlikte çalacağız. beher vatandaşımızın sorunu neyse buna hep alay malay umar arayacağız.”

Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, daha sonraları karı ziyaretlerinde bulunarak, Zahide ve Halil İbrahim Karahan ailesine, 95 yaşındaki Kore gazisi Cafer Yeşilkaya ve ailesi ile 2006 yılında Şemdinli’birlikte martir olan Yaya Çeri Şuayip Çalışkan’ın ailesine konuk oldu.

Share: